ייסגר תיק החקירה נגד חושף סוכן המוסד אשרף מרוואן

פרסום ראשון: פרקליטות המדינה החליטה לסגור את תיק החקירה נגד ראש אמ"ן לשעבר אלוף (בדימוס) אלי זעירא, בחשד שחשף את זהותו של סוכן המוסד אשרף מרוואן בזמן מלחמת יום הכיפורים

כמעט ארבעים שנה מאז מלחמת יום הכיפורים, הוחלט בפרקליטות המדינה לשים סוף לאחת הפרשיות שעוררו סערה באותו הזמן - ולסגור את התיק נגד אלוף (בדימוס) אלי זעירא, מי שהסגיר לכאורה את סוכן המוסד, אשרף מרוואן.

תחילתה של הסערה הציבורית בשנת 2004. אז, טפל ראש המוסד בתקופת מלחמת יום הכיפורים צבי זמיר, מי שהיה מפעילו האישי של מרוואן, האשמה חמורה נגד האלוף זעירא - שלפיה חשף ראש אמ"ן לשעבר את זהותו של המקור הבכיר ביותר של ישראל במצרים באותה עת, וגרם נזק חמור ליכולתה של ישראל לגייס סוכנים, כך על פי מקורות זרים.

זמיר העביר את תלונתו לטיפולו של היועץ המשפטי לממשלה, ובמסגרת בוררות שהתקיימה בין הצדדים בראשותו של המשנה לבית המשפט העליון השופט תיאודור אור נקבע, כי האלוף זעירא הוא זה שחשף את שמו של הסוכן והדליף את זהותו לארבעה עיתונים שונים.

בין נימוקי הפרקליטות בהחלטתה הצפויה לסגור את התיק נגד ראש אמ"ן לשעבר נמצאים גילו של זעירא בן ה-84, חלוף הזמן והמשמעויות בהעמדתו לדין של מי שעמד בראש גוף המודיעין באישומים מן הסוג הזה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת