"זייף השתלת כליה כדי להשתחרר ממעצר"

כתב האישום שהוגש היום בביהמ"ש המחוזי בבאר שבע מגולל את סיפורו של בן 34 מהדרום, הנאשם ב-15 עבירות הונאה ורמייה שהסתכמו בכרבע מיליון שקלים. הנאשם אף ניסה לרמות את ביהמ"ש, כשביקש להשתחרר ממעצר בטענה שהוא תורם כליה לאחיו. בהמשך התברר שהאח בריא לגמרי, והמסמכים הרפואיים שהגיש היו מזויפים

נאשם במעצר, אילוסטרציה (חדשות 2)

כתב אישום חמור הוגש היום בבית המשפט המחוזי בבאר שבע, נגד שאוגי אבו עמאר בן ה-34 מלקיה, בגין סדרה של מעשי מרמה והונאה בהיקף של רבע מיליון שקלים. 15 סעיפי האישום מגוללים מסכת תרמיות שבוצעו בשנה האחרונה, במהלכם הוא אף ניסה לזייף השתלת כליה כדי להשתחרר ממעצר.

סעיף האישום הראשון מתייחס למסמכים שהציג לבית המשפט, בזמן שהיה במעצר עד תום ההליכים במסגרת משפט תעבורה שהתנהל נגדו. על פי כתב האישום, אבו עמאר לא חשש לרמות גם את בית המשפט והציג מסמכים רפואיים מזויפים, באמצעותם טען שאחיו נזקק להשתלת כליה, וביקש להשתחרר כדי לתרום לו את האיבר. בהמשך התברר שהאח אינו זקוק כלל להשתלת כליה.

בנוסף, נהג הנאשם לאסוף לכאורה פרטים של כרטיסי אשראי מאנשים שונים וביצע באמצעותם רכישות של ציוד רב. בחלק מהמקרים, הציג עצמו כקרוב משפחה של בעלי הכרטיסים ורכש מוצרים באלפי שקלים. אחרי שביצע את הרכישה, התקשר כדי לבטל אותה וביקש לזכות את חשבון הבנק שלו.

לצד כתב האישום, ביקשה הפרקליטות להאריך את מעצרו עד תום ההליכים נגדו, בתקווה שלא ינצל את הזמן עד לגזר הדין שינתן נגדו כדי להונות אנשים נוספים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת