תושבי עין-הוד תובעים 10 מיליון שקלים ממדינת ישראל

תושבי כפר האמנים, הממוקם בדרום הכרמל, יגישו מחר תביעת ענק לבית המשפט המחוזי בפתח תקווה, על סך 10 מיליון שקלים. זאת לאחר פרסום דוח מבקר המדינה העוסק באסון השריפה וכרמל, ומטיל אחריות על מקבלי החלטות בצמרת המדינה ומשרדי הממשלה

כפר האמנים השרוף, אחרי האסון (רויטרס)

תושבי כפר האמנים עין-הוד שבדרום הכרמל, יגישו מחר בבוקר לבית המשפט המחוזי בפתח תקווה תביעת ענק נגד מדינת ישראל על סך 10 מיליון שקלים, בטענה שהמדינה יכולה הייתה למנוע את השריפה בכרמל ואת הנזקים שנגרמו לתושבי הכפר באופן ישיר.

מתברר, כי תושבי המקום חיכו לפרסומו של דוח מבקר המדינה בנוגע לאסון הכרמל, כדי לאשש את טענותיהם לגבי רמת האחריות שאותה יש להטיל על מקבלי ההחלטות ומשרדי הממשלה השונים. בתביעה מפורטים הנזקים שנגרמו לתושבי כפר האמנים בעקבות אירוע השריפה, וכן מובאים גם הנזקים הנפשיים שנגרמו לכמה מהם, בעקבות הטראומה שנגרמה להם באסון.

בתביעה שהוגשה דרך משרד עורכי הדין נווה אטיאס ושות' נכתב, כי בעטיה של שריפת הענק פונו תושבי עין-הוד מבתיהם במהירות - מבלי שהייתה להם האפשרות להתכונן ולהיערך לעזיבה ממושכת, ובכך ולהתארגן בהתאם. בנסיבות אלה הותירו התובעים את רכושם מאחוריהם, ונמלטו מהשריפה כשרק בגדיהם עליהם. כאשר שבו התושבים לבתיהם לאחר שכובתה האש, גילו לתדהמתם ולאכזבתם הרבה כי כל רכושם עלי אדמה נשרף כליל, כעת הם תובעים את המדינה במיליונים על הנזק הרב.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת