הוגשה פשרה בין אהוד אולמרט למשה לדור

רה"מ לשעבר אהוד אולמרט החליט להסיר את התביעה שהגיש נגד פרקליט המדינה לדור, לאחר שחזר בו מדבריו על כספים שאולמרט קיבל בזמן כהונתו. לדור ציין כי לא התכוון לפגוע באולמרט והוא מצטער על כך שאולמרט נפגע מהדברים

יתמקד במשפט הולילנד, אהוד אולמרט (חדשות 2)

קצת פחות משלושה חודשים לאחר שהועברה התביעה להליך גישור, הצליחו להגיע ראש הממשלה לשעבר אולמרט ופרקליט המדינה המכהן משה לדור להסדר פשרה, זאת מבלי שתידרש הסרת חסינותו של לדור.

בהמשך למגעים שהתקיימו בין עורכי הדין של הצדדים, החליט אולמרט למחוק את התביעה לאחר שפרקליט המדינה חזר בו מדבריו. לדברי לדור בעת מתן הראיון לא היה ער לכך שאולמרט החזיר את הכספים שקיבל מד"ר ג'ו אלמליח בשנת 1993.

עוד מסר פרקליט המדינה כי "כוונת דבריו הייתה ליתן דיווח על העשייה והעמדות של הפרקליטות", וכי "לא הייתה כוונה לפגוע במר אולמרט בכל דרך שהיא, וכי הוא מצר על כך שמר אולמרט חש את עצמו נפגע מן הדברים".

תביעה בסכום של 150 אלף שקל

אולמרט תבע את לדור ואת עיתון "הארץ" על סך 150 אלף שקל בעקבות ראיון שהעניק פרקליט המדינה למוסף "הארץ" בפברואר 2011. במסגרת הריאיון, התייחס לדור לפרשת הולילנד, שבה החל השבוע המשפט המתנהל נגד אולמרט ואחרים, וכן להלוואה שקיבל אולמרט מידידו, ג'ו אלמליח.

ביחס להלוואה אמר לדור: "זה סיפור שערורייתי בצורה בלתי רגילה. הטענה היא כי אלמליח נתן לאולמרט ב-1993 כ-75 אלף דולר כהלוואה. בשנה ההיא, בסכום הזה היה אפשר לקנות דירה בשכונת קריית יובל. אני מהחברים שלי עוד לא קיבלתי ופל במתנה בחיים, אוקיי? ועד היום ההלוואה הזאת לא הוחזרה".

מהפרקליטות שמייצגת את המדינה ואת פרקליט המדינה נמסר כי "הבהרת הדברים במתכונת האמורה, שהביאה גם למחיקת התביעה בהסכמה, הייתה הצעד הנכון והמתבקש לעת הזו".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת