ההקלטות שהפלילו את חיים גבריאלי

העבריין שניסה לפגוע בבכיר בעיריית תל אביב נשלח לשנה וחצי בכלא. הערב נחשפו ההקלטות שבהן הוא נשמע בקולו מנסה לשכור שירותיו של אדם שביקש לשלוח לדקור את האיש, שהפך - מבלי שידע - לסוכן משטרתי. "תן לו שתי דקירות בגב התחתון. שיהיה על כיסא גלגלים", הוא הורה לו

בין העבריין חיים גבריאלי לעיריית תל אביב התגלע ויכוח על שטח שאליו, לפי הרשויות, פלש הראשון לפני כמה שנים. כדי להגביר את סיכויו לזכות במשפט שנפתח בפרשה הוא ניסה לגייס עבריין שיפגע באלי לוי, מנהל אגף הנכסים בעירייה. גבריאלי הורה לו לדקור את לוי כדי לסכל את עדותו במשפט - אלא שאותו עבריין הפך בינתיים לסוכן משטרתי.

הערב חשף כתב חדשות 2, גיא פלג, את הקלטת השיחה שהתנהלה בין גבריאלי לבין אותו הסוכן. זו הפכה לראייה המרכזית במשפט שהתנהל נגדו והסתיים בהרשעתו ובשליחתו לשנה וחצי מאחורי סורג ובריח.

הסוכן: "אני בקיצור דופק לו שתיים מאחורה עם הפרפר (סכין) שיש לי".
גבריאלי: "אני הבאתי משהו... יותר טוב".
הסוכן: "אני אומר לך את האמת, אני צריך כמה לירות, את האמת אני אומר לך".
גבריאלי: "מה זה כמה?".
סוכן: "500, 1,000 שקל".
גבריאלי: "לא יודע אם יש לי מספיק".
הסוכן: "אני אומר לך את האמת אחרי זה אני נעלם לכמה ימים אז תרשום את הטלפון שלי".
גבריאלי: "לא צריך אתה תבוא גם בלי טלפון ובלי כלום".

"שיהיה על כיסא גלגלים"

בהמשך, העביר גבריאלי הוראות מדויקות לסוכן. "תן לו שתי דקירות בגב התחתון. שיהיה על כיסא גלגלים". לאחר מכן, דווקא מצלמות האבטחה שהציב גבריאלי מחוץ למשרדו תיעדו את המפגש בו העביר לסוכן את הסכין. המצלמות תיעדו גם את בלשי ימ"ר ת"א מגיעים לעצור את גבריאלי, שהבין שהופלל, נמלט, והסגיר את עצמו למחרת.

"מדובר היה בסוכן מדיח שהיה לו עבר פלילי עשיר", אמר בתגובה פרקליטו של גבריאלי, עו"ד משה שרמן. "הוא נתפס על עבירות כמו חטיפת תיקים, ועל מנת לחלץ את עצמו הציע את עצמו להיות סוכן ולהקליט את גבריאלי ולהדיח אותו לדבר עבירה 'אני בין כה עושה כך וכך לבנאדם מסוים' הוא אמר לו".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת