ראש העיר טבריה נגד קבוצה בפייסבוק

זוהר עובד לא אהב לראות את ההשמצות נגדו ברשת החברתית, ועל כן דרש להורות על סגירת דף שהוקם כולו על טהרת הגידופים נגדו. השופטים קבעו כי הדיון יתקיים בשבוע הבא. בין היתר הסבירו כי יהיה עליו לתבוע גם את פייסבוק עצמה

ראש העיר טבריה, זוהר עובד (יח"צ)

ראש העיר טבריה זוהר עובד פנה לבית המשפט בדרישה לסגור קבוצה בפייסבוק שבה נמתחה עליו ביקורת ולאסור על חבריה להקים קבוצות אחרות לשם כך. כדי להבטיח שכותביה לא יוכלו להביע את עמדתם השלילית כלפיו גם בעתיד, הגדיל ראש העיר ואף ביקש לאסור עליהם - באופן כללי - לעשות שימוש ברשות חברתיות באינטרנט. בית משפט השלום בקריית שמונה, שדן בעתירה, עדיין לא החליט בנושא והדיון בעניין יתקיים בשבוע הבא.

הביטויים הפוגעניים שהציג עובד כראייה לחשיבות שבסגירת קבוצת הפייסבוק כללו, בין היתר, קללות נגדו והטחת האשמות קשות דוגמת "פושע נגד ילדים", "מושחת ועבריין, תגיע בסוף לכלא", "רשע בן אלף", "ראש עיר מושחת" ועוד.

מארק צוקרברג יעורב?

לאחר הגשת התביעה נקרא מייסד הקבוצה למתן את התבטאויותיו נגד עובד, והקים קבוצה חדשה שזכתה לשם: "אנחנו נמרר לראש העיר את החיים". בהמשך, הועברה מסכת הקללות והגידופים נגד ראש העיר טבריה לשם - מה שלטענת האחרון היווה הפרה של הוראות חוק לשון הרע.

בהחלטה לדחות את הבקשה הסבירו השופטים כי אחד המניעים לכך הם כי ענקית הרשתות החברתיות עצמה לא נכללה בהליך. "התובע לא טרח לצרף לתביעה את החברה המפעילה את אתר האינטרנט שבאמצעותה פורסמו האמירות המיוחסות". כעת לא ברור מה יהיה הצעד הבא של עובד, והאם הוא אכן מתכוון להכניס לסוגיית הגידופים נגדו גם את מרק צוקרברג.

מקורביו של עובד אמרו לחדשות 2 באינטרנט כי הוא לא מתנגד לחופש הביטוי אלא להיפך, אך לא ייתכן שרשת האינטרנט ופייסבוק ישמשו במה להסתה ולנאצה נגדו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת