קנס של 60,000 ש"ח למירי בוהדנה ובבו קובו על העסקת עובדת זרה

לפני שנתיים נתפסה עובדת זרה מסין בביתם של איש העסקים בבו קובו ואשתו, הדוגמנית מירי בוהדנה. לאחר שבשבוע שעבר הורשעו השניים בעבירה, גזר עליהם היום בית הדין האזורי לעבודה קנס של 60,000 ש"ח

מירי בוהדנה (Mako)

בית הדין האזורי לעבודה בתל אביב גזר היום קנס של 60 אלף שקלים על הדוגמנית מירי בוהדנה ובעלה, איש העסקים בבו קובו, לאחר שהורשעו בהעסקה לא חוקית של עובדת זרה. בנוסף, הורשעו השניים גם בכך שלא דאגו לבטח אותה במסגרת עבודתה אצלם.

בחודש מרס לפני שנתיים נתפסה העובדת הזרה, בעלת אזרחות סינית, כשהיא מסתתרת בשיחים בבית השניים. העובדת נתפסה לאחר מידע מודיעיני מוקדם שהתקבל במשרדי יחידת עוז.

בוהדנה סירבה אז בתחילה לאפשר לפקחים להיכנס למתחם שבו היא גרה, אך לבסוף נאלצה להכניסם. בוהדנה ובן זוגה התקשו להסביר לפקחים את עובדת הימצאותה של עובדת בלתי חוקית בביתם, אך הודו לבסוף כי זו עובדת בביתם מזה שנתיים.

לפני שבוע הורשעו קובו ובוהדנה בעבירה זו וכיום, כאמור, נגזר דינם. מרשות האוכלוסין וההגירה נמסר בתגובה לעונש כי מדובר בהחלטה חשובה המעבירה מסר ברור. "העסקת עובדים זרים בישראל צריכה להיעשות אך ורק בכפוף לקבלת היתר כדין וכך או כך, יש איסור מוחלט להעסיק בתחום משק הבית", נכתב בהודעת התגובה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת