הסדר טיעון: השוטר יודה שניסה לחסל את בעלה של חברתו

ביהמ"ש המחוזי בחיפה אישר הסדר טיעון בין מח"ש לפרקליטתו של אברהם אבנר, רכז מודיעין לשעבר במחוז הצפון במשטרה, שניסה להביא למותו של בעלה של אישה שעמה נקלע למערכת יחסים רומנטית, בגלל שחש מאוים ממנו. על פי ההסדר, יופחת סעיף האישום מניסיון רצח לגרימת חבלה בנסיבות מחמירות

בית המשפט המחוזי בחיפה אישר אתמול הסדר טיעון לפיו אברהם אבנר, רכז מודיעין לשעבר במשטרת שפרעם, שנאשם בניסיון חיסול של בעלה של חברתו, יודה במיוחס לו - וסעיף האישום נגדו יופחת מניסיון רצח לגרימת חבלה בנסיבות מחמירות.

תחילתה של הפרשה בשנת 2009, עת הכיר אבנר אישה בשם סוהא יאסין במסגרת עבודתו. בין השניים התפתח קשר רומנטי, שבעקבותיו אף עברו להתגורר יחד. בשלב מסוים, גילה בעלה של סוהא, ויסאם, אודות מעלליה של אשתו, ובעקבות זאת נוצרה מתיחות קשה בין משפחת הבעל לאבנר וסוהא. בעקבות זאת - הוכרז אבנר כמאוים על ידי משטרת ישראל.

מכתב האישום עולה, כי אבנר לא סמך על חבריו למשטרה שיעשו את עבודתם נאמנה, ויגנו עליו מפני משפחתו של הבעל הזועם. הוא פנה לגורם אחר, ששמו עומר, שאותו הכיר גם כן במסגרת עבודתו, והציע לו שוחד בסך 50 אלף שקלים כדי שיספק לו הגנה "אקטיבית" מפני חמת זעמה של המשפחה.

"תן לי לעזור לך, לילדים שלך אין כסף לבגדים"

עוד עולה מפרטי האישום, כי הנאשם נפגש עם עומר בבית קפה, וביקש לשכור את שירותיו, כדי שיחסל את ויסאם. תוך כדי מסע השכנועים שהפעיל אבנר על עומר, אמר לו הנאשם: "אני רוצה לעזור לך, אין לך כסף לקנות לילדים שלך בגדים".

אלא שבזאת לא תם הסיפור. מפרטי האישום עולה עוד, כי הצד המשוחד התרצה לבסוף והסכים לקחת מאבנר את סכום הכסף הגדול שאותו הציע בתמורה לביצוע התכנית, אך הציג בפני רכז המודיעין לשעבר מצג שווא שלפיו הוא ירכוש אקדח ויחסל את בעלה של סוהא. מתברר, כי עומר אמנם לקח מאבנר את הכסף - אך לא ביצע ולו צעד אחד מפרטי התכנית שהוסכמה בין הצדדים, והשתמש בסכום לצרכיו הפרטיים.

הבלש הודה בחבלה - ולא הורשע בניסיון רצח

בעקבות כתב האישום החמור שהוגש נגד רכז המודיעין, הגיעו מח"ש ופרקליטתו של הבלש, עו"ד תמי אולמן, להסדר טיעון שלפיו יופחות סעיף האישום מניסיון רצח לגרימת חבלה בכוונה מחמירה - בתמורה להודאתו של אבנר במיוחס לו. כמו כן, תבקש המחלקה לחקירות שוטרים לגזור על רכז המודיעין לשעבר 28 חודשי מאסר.

אתמול כאמרו, הודיעו שופטי בית המשפט המחוזי בחיפה כי אישרו את הסדר הטיעון, וקבעו בדבריהם כי "במעשיו המתוארים לעיל ניסה הנאשם לפגוע באדם באמצעות נשק, וזאת בכוונה לגרום לו לחבלה חמורה, ועשה במילוי תפקידו מעשה מרמה הפוגע בציבור".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת