השיחה שהפלילה את העבריין רוני הררי

העבריין רוני הררי שוב מסתבך - אחרי שהכריז שהוא עוזב את עולם הפשע הוא נשלח ל-33 חודשי מאסר בגלל סחיטה. תיק החקירה הזה החל משיחה למוקד 100 של המשטרה. האזינו להקלטה

העבריין רוני הררי ניסה לשכנע אותנו שהוא עזב את הפשע. הוא כתב ספר, התראיין לתכנית טלוויזיה עד שבאה השיחה הזאת מוקד 100. מישהי סיפרה למוקדן שרוני הררי סוחט את בעלה באיומים.

מתוך השיחה למוקד 100:

אשתו של הנסחט: אני רציתי בבקשה להתייעץ איתך, יש לי איזו שהיא בעיה ואני רוצה שתפנה אותי לאן אני צריכה ללכת כדי לא להיות מטורטרת.
שוטר: אוקיי.
אשתו של הנסחט: לבעלי היה איזה שהוא קשר עם רוני הררי והאוטו של חמותי פשוט הוא לקח לו את זה דרך איומים, בגדול. הוא העביר בעלות על האוטו על השם של אחד העובדים שלו והאוטו נמצא שם, כמה חודשים.
שוטר: אני לא מבין, כאילו באיומים הוא הצליח להוציא...
אשתו של הנסחט: כן, כן, הוא פשוט לקח את זה.

הררי ברח מביתו, המשטרה פתחה בחקירה נגד הקליינט הוותיק שלה, בסופו של יום שני אנשים התלוננו נגדו. התברר שהררי פיתח שיטה ייחודית לסחוט או לגבות חוב שלדעתו מגיע לו - הוא פשוט בא לביתו של בעל החוב - ולוקח את המכונית.

מתוך השיחה למוקד 100:

שוטר: תשמעי, חכי רגע, אני אתן לך טלפון, אני במקרה יודע שמישהו מטפל בסיפור של רוני הררי.
אשתו של הנסחט: ואתה חושב שהוא יכול לעזור לי?
שוטר: אולי. תנסי, הוא מטפל בתיק של רוני אז סביר להניח שהוא יכול להוסיף עוד תיק לסיפור שלו.
אשתו של הנסחט: כן, אני לא אכפת לי שהוא יוסיף עוד תיק. אני רוצה את האוטו.
שוטר: בסדר, צריך קודם כל גם לעצור אותו הוא עדיין לא אותר. בואי נגיד ככה, שגם אם אתם מאתרים אותו, את רוני, לא את אח שלו, את רוני...
אשתו של הנסחט: אני מדברת על רוני, אני לא מדברת על אח שלו.
שוטר: בסדר, הם תאומים הרי...

גם הפעם המערכת לא הלכה עד הסוף. גם בתיק כזה, עם ראיות כאלה ועבריין סדרתי, חתמו על הסדר טיעון מקל עם פרקליטתו עו"ד רויטל סוויד. "די בהאזנה לשיחה עם מוקד ה-100 כדי לראות שמדובר בשיחה שהיא בוודאי לא יכולה להיות שיחה ספונטנית", טענה עו"ד סוויד.

וכך רוני הררי, עם ספר בדוכני שבוע הספר המתאר איך פרש מהפשע, נשלח לרצות עוד 33 חודשי מאסר על עוד פרשה של סחיטה באיומים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת