בשבוע הבא: הכרעה במשפטם של אולמרט וזקן

ראש הממשלה לשעבר אהוד אולמרט וראש לשכתו לשעבר שולה זקן יקבלו בשבוע הבא את הכרעת הדין במשפטם בפרשות ראשונטורס, טלנסקי ומרכז ההשקעות. אולמרט מואשם בין היתר בעבירות של קבלת דבר במרמה בנסיבות מחמירות ומרמה והפרת אמונים. אם אולמרט או זקן יורשעו לפחות באחת מהפרשות יתקיים שלב הטיעונים לעונש רק בחודש ספטמבר

הכרעה במשפטו של אולמרט. ארכיון (AP)

יום הדין של אהוד אולמרט: בית המשפט המחוזי בירושלים יפרסם ביום שלישי הבא את הכרעת הדין של ראש הממשלה לשעבר אולמרט וראש לשכתו לשעבר שולה זקן בפרשות ראשונטורס, מעטפות הכסף של טלנסקי ומרכז ההשקעות.

בשעה 9:00 בבוקר ביום שלישי הבא ימסור הרכב השופטים, שבראשו הנשיאה מוסיה ארד, את הכרעת הדין בשלוש הפרשות השונות. אם אולמרט או זקן יורשעו לפחות באחת מהן, יתקיים שלב הטיעונים לעונש לאחר פגרת בית המשפט, בתחילת חודש ספטמבר.

אולמרט מואשם בשלוש הפרשות בעבירות של קבלת דבר במרמה בנסיבות מחמירות, מרמה והפרת אמונים, רישום כוזב במסמכי תאגיד והעלמת הכנסות במרמה. יש לציין כי הוא אינו מואשם בקבלת שוחד.

נאשמת במרמה והפרת אמונים. זקן (חדשות 2)

על פי כתב האישום, בפרשת ראשונטורס, "עברו הנאשמים עבירות של קבלת דבר במרמה בנסיבות מחמירות, מרמה והפרת אמונים, רישום כוזב במסמכי תאגיד". ראש הממשלה לשעבר מואשם בפרשה זו גם בעבירה של העלמת הכנסות במרמה.

בפרשת טלנסקי מואשם אולמרט, ב"עבירות של מרמה והפרת אמונים, ובהתנהלותו מול מבקר המדינה ואנשי משרדו עבר גם עבירה של קבלת דבר במרמה בנסיבות מחמירות. לנאשמת שולה זקן, מיוחסת בגין התנהלותה האמורה, בהצטרפה להתנהלותה המתוארת באישום הראשון, עבירה של מרמה והפרת אמונים".

אולמרט, בעת שהיה שר התמ"ת וממונה על מרכז ההשקעות שתפקידה היה לסייע לעסקים, נאשם כי קיבל החלטות משמעויות לטובת חברת "סיליקט" לטובת קידום וסיוע למקורביו. גם בפרשה זו נאשם אולמרט בקבלת דבר במרמה.

אישום נוסף בסדרת האישומים מתייחס לאי דיווח למבקר המדינה על כל הכספים שקיבל אולמרט. כתב האישום מפרט כי "בדיווחיו החסרים למבקר המדינה בעניינים אלה ביצע הנאשם מעשי מרמה נוספים בגינם הוא מואשם בעבירה נוספת של קבלת דבר במרמה בנסיבות מחמירות".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת