תפוטר היום? גילה אדרעי הגיעה לשימוע בהסתדרות

בית הדין האזורי לעבודה ידון היום בעתירת ועד עובדי הרכבת הדורשים לבטל את השעיית יו"ר הוועד גילה אדרעי על ידי ראשי ההסתדרות. "אנו מתכוונים לדרוש מבית הדין להורות להנהלה ולהסתדרות להפסיק לאלתר את ההתנכלויות לחברי הוועד", נמסר מטעם הארגון. אדרעי הושעתה לאחר שסירבה להגיע לדיוני מו"מ למרות הוראת בית הדין

הוועד יוצא למאבק בהסתדרות, ארכיון (חדשות 2)

גילה אדרעי שהושעתה מתפקידה כיו"ר ועד העובדים של רכבת ישראל הגיעה הבוקר לשימוע במשרדי ההסתדרות, ובמהלך היום צפויים בהתדרות לקבל את ההחלטה הסופית בדבר השעייתה של אדרעי ושלושה בכירים נוספים בוועד העובדים.

בתגובה, עתרו הבוקר חברי הוועד לבית הדין האזורי לעבודה בחיפה בדרישה לבטל לאלתר את השעייתם והדחתם של יושבת הראש ושלושת החברים הנוספים, אשר הושעו מתפקידם ע"י הסתדרות העובדים ביום רביעי האחרון. הוועד דרש גם להחזיר לארבעת המושעים את השימוש ברכבים, בטלפונים הניידים שלהם ולאפשר גישה למשרדים ולתאי הדואר האלקטרוני.

"בהסתדרות רצו להקים ועד בובות"

בוועד כתבו בעתירה כי "במהלך סוף השבוע התברר המניע לפעולות האלימות של ההסתדרות כנגד הוועד". הסיבה לטענת העותרים: "בהסתדרות מבקשים למנות עובדים אחרים שהינם אנשי שלומם, כדי לייצר 'ועד בובות', תוך ביטול רצונם של העובדים".

עד היום מרבית הדיונים המשפטיים התנהלו בבית הדין האזורי לעבודה בת"א, בוועד העובדים מבקשים לקיים את הדיונים בבית דין אחר משום שלטענתם נשיאת בית הדין בת"א, אפרת לקסר, כינתה את הוועד "אלים ומופקר", ואילו אדרעי אמרה לאחרונה ללקסר: "אין לך ביצים לקבל החלטות".

עופר עיני. יפטר היום את אדרעי? (חדשות 2)

גילה אדרעי, הושעתה ביום רביעי שעבר מתפקידה על ידי יו"ר האגף לאיגוד מקצועי בהסתדרות העובדים, אבי ניסנקורן. יחד עם אדרעי הושעו שלושה חברים נוספים בוועד העובדים. לטענת ההסתדרות העילה להדחה היא סירובה של אדרעי להגיע לפגישות המשא ומתן עם ההנהלה על יישום ההסכם שנחתם לאחרונה, זאת למרות הוראת בית הדין לקיים את המשא ומתן.

הוועד מתכוון לבקש מבית הדין לבטל לאלתר את הדחתם של הארבעה. "אנו מתכוונים לדרוש מבית הדין להורות להנהלה ולהסתדרות להפסיק לאלתר את ההתנכלויות לחברי הוועד", נמסר בהודעת הארגון. 

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת