הדורס של אמיר בלחסן מדבר: "מתפלל לשלומו"

עומרי ופנינה תורן, בני הזוג שפגעו בנער אמיר בלחסן ונטשו אותו בכביש כשהוא פצוע אנוש, שוחררו שלשום מהכלא. בריאיון ראשון מאז השחרור אומר עמרי: "אין יום שאני לא מתפלל לשלומו", אבל מוסיף ומתלונן שהציבור והתקשורת שפטו אותו לחומרה. צפו בדבריו

שלשום שוחררו מהכלא עומרי ופנינה תורן, בני הזוג שדרסו, ברחו והשאירו את הנער אמיר בלחסן פצוע אנוש על הכביש, לפני פחות מ-3 שנים ביהוד. היום הם מדברים לראשונה בריאיון בלעדי לחדשות 2.

"אדם קם בבוקר, נוסע לעבודה, משום מקום קופץ לך אמיר על סקייטבורד ממנוע, נכנס לנתיב הנסיעה מצד ימין של הרכב", משחזר עומרי תורן. "זה היה אירוע מאוד מלחיץ, זה כמו אלף אלפי הבדלות, כמו סוג של פיגוע שיש נפגעי חרדה והלם - זה בדיוק מה שהיה שם".

חשוב לתורן להדגיש את מה שקבע בית המשפט - בתאונה עצמה לא היתה להם כל אשמה, ההפקרה היא העבירה שבה הואשמו. "אם היה פה עניין של החלטה היינו עוצרים, אבל זה לא היה עניין של החלטה, זה היה משהו ספונטני שהתגלגל באותה שנייה", הוא מסביר.

"יש פה חרטה גדולה וצער גדול"

"אם היתה החלטה - אז ההחלטה היתה לעצור. זה לא היה פה שיקול דעת, זה היה משהו שאתה קופא במקום, משהו שאתה לא מקבל את ההחלטה הנכונה והשגויה. במקרה הזה היא באמת היתה החלטה שגויה ולא ראויה כמובן, אז ככה שלבוא ולהגיד שיש פה חרטה - אז יש פה חרטה גדולה ויש פה צער גדול, גם בנסיבות וגם באירוע וגם במאסר שהיה מאוד קשה", הוסיף תורן.

גם עכשיו, שלוש שנים לאחר התאונה הקשה, מודה תורן כי הוא חושב על אמיר בכל יום. "בכל תפילה אנחנו מזכירים אותו, מתפללים לשלומו בוודאי, חלק בלתי נפרד מכל תפילה שלי", הוא אומר.

מיד לאחר הדריסה בני הזוג עצרו במסעדה. גם כאן טוען תורן כי הסיפור הוצג באופן מגמתי ומוטעה, וכי הוא ואשתו בסך הכל עצרו לקנות בקבוק מים. "בעניין המסעדה, זה עניין שלא היה ולא נברא מעולם. לא ישבנו במסעדה לא חגגנו במסעדה - אלא ההפך הגמור", לדבריו.

"קשה להשלים עם גזר הדין"

"שילמו מחיר יקר". עו"ד קידר (חדשות 2)
עו"ד עדי קידר, פרקליטם של בני הזוג, אמר לחדשות 2 כי "הם עברו עבירה חמורה, הם שילמו עליה מחיר יקר. זה לא פשוט לשבת בכלא בני זוג בתקשורת טלפונית, תוך כדי זה נולדה להם תינוקת. הם שילמו את המחיר היקר הזה, וצריך גם להניח להם לשקם את החיים שלהם".

אמו של אמיר בלחסן ניהלה מאבק נגד הסדר הטיעון ששלח את דורסי בנה לשלוש שנות מאסר. היא גם הגיעה באופן יוצא דופן לדיון בוועדת השחרורים. היום היא מסבירה כי היא מלווה בתחושות קשות. "השחרור שלהם אחרי זמן כל כך קצר זה משהו שאנחנו כבר בגזר הדין לא יכולנו להשלים איתו. והיום עוד שנה פחות, זה משהו שמאוד קשה להשלים איתו", לדברי האם.

במצבו של הנער אמיר בלחסן אין שינוי כבר שלוש שנים, והוא עדיין לא מגיב לסביבתו. בני הזוג תורן התחייבו בפני ועדת השחרורים להתנדב בשנה הבאה בעמותה התומכת בנפגעי ראש.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת