חשד: תקפו קצין - כי צפר להם מרכבו

כבר לא צריך סיבה לאלימות: 4 צעירים בדואים נאשמים כי תקפו באכזריות קצין צה"ל שהיה ברכבו בדרך הביתה, כי צפר להם מחשש שידרוס אותם בכביש המהיר. לאחר שהמשיך בדרכו - הם עקבו אחריו, התנגשו בו במכוון ותקפו אותו באכזריות. הפרקליטות מבקשת עונש מאסר בפועל

חשד: ביצעו לינץ' בקצין. ארכיון (AP)

לבית המשפט המחוזי בבאר שבע הוגש בצהריים כתב אישום חמור נגד ארבעה צעירים, בגין תקיפה אלימה של קצין צה"ל - רק בגלל שזה העיר להם על אופן נהיגתם בכביש. לצד כתב האישום הוגשה גם בקשה למעצר עד תום ההליכים. הארבעה נאשמים בעבירות סיכון חיי אדם בנתיב תחבורה, תקיפה בנסיבות מחמירות וחבלה במזיד.

מכתב האישום עולה כי ב-2 ביוני יצא הקצין מבסיסו סמוך לצומת שומריה, כשהוא נוהג ברכבו לכיוון ביתו. בסמוך לצומת אשכולות, על כביש 358, הבחין הקצין ברכב שעומד על נתיב הנסיעה השמאלי, בניגוד לכיוון התנועה - ובקבוצת אנשים שרצה ונכנסת לתוך הרכב. הקצין צפר לקבוצה מחשש שיפגע בה, והמשיך בנסיעתו.

ואולם, קבוצת הצעירים החליטה שברצונה לנקום על הצפירה הזאת. בעוד הקצין עצר לבדוק את מכשיר ה-GPS שברכבו, נעצר לידו הרכב שעמד קודם לכן בכביש, וממנו ירדו קבוצת אנשים שהתקרבו אל רכבו של הקצין. זה החל לנסוע במנוסה מהמקום - אך קבוצת הצעירים שבה לרכבה, ויחד עם שני כלי רכב נוספים החלה במרדף אחריו.

חסמו, תקפו ופגעו גם ברכב

לפני צומת דבירה, ניסה הקצין לנסוע לאחור על מנת להימלט - ואחד מכלי הרכב שנסעו מאחוריו התנגש בו במכוון וגרם לעצירתו. רכב נוסף חסם את דרכו מקדימה, וכך נכלא למעשה הקצין ברכבו מבלי יכולת להימלט.

בשלב זה, כפי שעולה מכתב האישום, יצאו מרכבם ארבעת הנאשמים, עהאד בן עזאם אלטללקה (19), ראפע בן אברהים טלאלקה (22), סלמאן בן מוחמד טלאלקה (33) וטלעת בן אברהים טלאלקה (23), ניגשו לרכבו של הקצין ותקפו אותו: הם הוציאו אותו בכוח מרכבו, קרעו את חולצתו, והכו בו באגרופים, אבנים ובעיטות בכל חלקי גופו. במקביל, גרמו נזק גם לרכבו. כל העת התחנן הקצין על חייו וביקש שיפסיקו את מעשיהם. לאחר מכן נמלטו - אך כשגילה אחד התוקפים כי שכח את מכשיר הסלולר שלו בזירה, שב לשם היכה את הקצין פעם נוספת - ועזב פעם נוספת את המקום.

הקצין אושפז בבית החולים כשהוא סובל מחבלות, כאבים ודימומים בכל חלקי גופו. במשטרה חיפשו במשך מספר ימים את החשודים בתקיפה, עד שהצליחו להגיע אליהם. כעת מבקשת הפרקליטות להטיל על הארבעה עונשי מאסר בפועל.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק