6 שנות מאסר לגבר שאנס מוגבלת שכלית

תושב חדרה שהורשע במסגרת עסקת טיעון באונס של בת 34, המוגבלת שכלית והתפתחותית, נידון לשש שנות מאסר - כך קבע בית המשפט המחוזי בחיפה. השופטים לא נשארו אדישים לכתב האישום החמור, והביעו את סלידתם ממעשיו של הנאשם

מוגבלת שכלית נאנסה במעון בו שהתה, אילוסט (חדשות 2)

בית המשפט המחוזי בחיפה גזר שש שנות מאסר על תושב חדרה, העובד במעון למבוגרים בעלי פיגור שכלי, שהורשע באונס של אישה בת 34 הסובלת מפיגור קל-בינוני. בנוסף, הטיל בית המשפט עונש על תנאי של 18 חודשי מאסר. הנאשם ישלם למתלוננת פיצוי בסך של 20,000 שקלים.

כתב האישום מתאר כיצד נכנס הנאשם לחדרה של המתלוננת וביצע בה את המעשים בעודה ישנה, זאת "לשם גירוי, סיפוק או ביזוי מיני", כך לדברי הפרקליטות.

"הנאשם ניצל את מצבה של המתלוננת, קרבן חסר ישע אשר קיבל על עצמו לטפל בה ולהגן עליה", כתבו השופטים בהחלטתם. "למעשה", הוסיפו, "הוא מעל באמונה ובאמון מעסיקיו במעון. יש לראות בעבירות המין אשר מתבצעות כלפיי חסרי הישע, אשר בנסיבות העניין מוגבלת יכולתם להגן על עצמם".

בהמשך ההחלטה תקפו השופטים את הנאשם. "אנו חוזרים ומבטאים את סלידתו ושאט נפשנו ממעשים כדוגמת אלה אותם ביצע הנאשם. אולם, למרבה הצער, אנו חוזרים ונחשפים לפגיעות מיניות של מי שמעצם קרבתם לקרבנות היו אמורים להגן עליהם ולשמור עליהם מפני זר, והנה, הם אלה אשר מנצלים את נגישותם וזמינותם של הקרבנות למילוי גחמותיהם המיניות".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק