בלעדי: הקלטות הסתר של ריקו שירזי נחשפות

כמעט שנה האזינה המשטרה לעבריין ריקו שירזי, מראשי משפחות הפשע במדינה. בימים אלו מתקיים המשפט שלו באשמת הלבנת הון והנפקת חשבונות פיקטיביות. חלק מהאזנות הסתר בפרשה נחשפות כעת

כמעט שנה התנהלה בחשאי חקירה נגד ריקו שירזי, מי שהמשטרה חושדת בו כראש אחד מארגוני הפשיעה החזקים במדינה. כתב האישום נגדו נסמך בעיקר על עדותו של עד מדינה, מי שהיה בעבר איש הכספים של שירזי.

שירזי ופרקליטיו טוענים כי האיש הוא נוכל, והוא בעצם העבריין המרכזי ולא שירזי. "מדובר באדם שמשקר בלי הפסקה, הוא הצומת המרכזי, הוא עובד על המשטרה, על רשות המסים, בקרוב גם על בית המשפט וצוחק על כל עם ישראל בפנים", אומר עו"ד משה שרמן, פרקליטו של שירזי.

אין ויכוח שעד המדינה בעייתי. לפני שלוש שנים חתמה איתו המדינה הסכם לפיו יעיד נגד עבריינים אחרים. הוא לא עמד בהסכם, אך הפעם משוכנעים ביחידה הכלכלית כי הוא יספק את הסחורה. העד "כיכב" בעבר במלחמות עבריינים, כשבין השאר נזרק רימון רסס על דלת ביתו.

כתב האישום מייחס לשירזי הלבנת הון של 14 מיליון שקלים, הנפקת חשבוניות פיקטיביות ומעורבות בגנבה של 3.5 שקלים מהמדינה. שירזי טוען כי העד הוא העבריין המרכזי בתיק ושהוא ניסה להתנער ממנו, ואחת הטענות לכך היא שיחה של שירזי עם אדם אחר, בו הוא מנסה להתנער ממנו. ביחידה הכלכלית ובמס הכנסה לא מתווכחים עם היות העד נוכל, אך אומרים כי הראיות שהוא הביא הן חד משמעיות.

בתגובה לכתב האישום וחשיפת ההקלטות, מסרה פרקליטתו של שירזי עו"ד ליה פלוס: "אני מודאגת מן העובדה שהמדינה מיהרה לחתום על הסכם עד מדינה עם מישהו שכתב האישום הזה היה אמור להיות מוגש כנגדו"

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק