הפרקליטות: עד המדינה ב"הולילנד" לא יכול להעיד יותר מ-3 שעות

בהסתמך על חוות דעת רפואית חדשה, פנתה היום הפרקליטות לבית המשפט בבקשה לקצר באופן משמעותי את אורך הדיונים בתיק הולילנד. הסיבה: מצבו הבריאותי של עד המדינה, מאנשי המפתח במשפט, אינו מתיר לו להעיד יותר מ-3 שעות ברציפות. המשמעות: המשפט צפוי להתארך באופן דרמטי

עד המדינה בפרשת הולילנד (חדשות 2)

עיכוב דרמטי בקצב התנהלות תיק הולילנד: הפרקליטות פנתה היום לבית המשפט בבקשה לקצר באופן משמעותי את אורך הדיונים בתיק, בגלל חוות דעת רפואיות מהן עולה כי עד המדינה יכול להעיד רק שלוש שעות ברציפות.

במכתב שהעבירו התובעים בתיק, עו"ד יהונתן תדמור ועו"ד אתי בן דוד לשופט, הם כתבו כי הגיעו לידיהם חוות דעת רפואיות חדשות (את תוכנן לא ניתן לפרט בשל צו איסור פרסום בכל הנוגע למצבו הבריאותי של עד המדינה), ובהן מצוין כי עד המדינה יכול להעיד רק שלוש שעות ברציפות, לאחר מכן יש להוציא אותו מהדיון להפסקה של שעה - ורק אחר כך להמשיך בחקירה שלוש שעות נוספות. על פי הבקשה, עד המדינה מוכן להעיד כל יום חמש שעות לכל היותר.

כזכור, אמור משפט הולילנד, שבו נאשמים בין היתר ראש הממשלה לשעבר אהוד אולמרט, ראש לשכתו לשעבר שולה זקן, ראש עיריית ירושלים לשעבר אורי לופוליאנסקי ואיש העסקים דני דנקנר, אמור להיפתח ב-1 ביולי ולהישמע במשך עשר שעות מדי יום, ארבע פעמים בשבוע.

אם תתקבל בקשת הפרקליטות, וסביר שכך יהיה, המשמעות היא שמשפט הולינלד, שנשען רובו ככולו על עדויותיו של עד המדינה, יתארך באופן דרמטי.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת