בית קפה הותקף ביריות: השודדים נמלטו, הבעלים עומד לדין

בעל בית קפה מלוד מצא עצמו לפני מספר שבועות בתוך חילופי אש מול חבורת רעולי פנים חמושים שנכנסו למקום ואיימו על הלקוחות. מצלמות אבטחה תיעדו את קרב היריות שהסתיים באופן מפתיע בכתב אישום נגד בעל בית הקפה - משום שהשודדים נמלטו. "יש מצבים שעדיף לעבור על החוק מלמצוא עצמך מנוקב בכדורים", אמרו עורכי דינו. צפו

איפה הצדק? חילופי אש שתועדו במצלמות בבית קפה בלוד הסתיים בהגשת כתב אישום דווקא נגד הבעלים, שירה לעבר השודדים בניסיון להגן על עצמו ועל חיי הלקוחות - בעוד השודדים מסתובבים חופשי.

תיעוד התקרית, המופיע בסרטון שלפניכם, מסביר את הסיבה לקושי של השוטרים והפרקליטות להביא את השודדים לדין: היורים היו רעולי פנים והצליחו להימלט מבלי שאיש מהם נפגע או זוהה.

השוד אירע ב-28 באפריל השנה באחד מבתי הקפה בלוד, בשעה שהמקום היה מלא בלקוחות. סמוך לשעה 23:00 בלילה נכנסו למקום מספר אלמונים רעולי פנים, חמושים באקדחים, והחלו לאיים על הנוכחים במקום.  

האלמונים אף ביצעו ירי באוויר וכמה מהקליעים פגעו בסמוך לבעלי בית הקפה, אבסל אבו מוסא, שהיה במקום יחד עם אחיו ואביו. הוא, מצדו, לא איבד את העשתונות, החליט לשלוף נשק שהיה ברשותו ופתח בירי לעבר השודדים - עד שהבריח אותם.

השוטרים שהוזעקו למקום גבו עדויות מבעל המקום ומאחיו, במהלכן התברר שהנשק בו ירה על השודדים הוחזק שלא כדין. בהמשך, אף הועמדו השניים לדין בגין עבירות של החזקת נשק והבעלים נאשם גם בביצוע ירי בשטח בנוי ללא הסבר סביר. יש לציין שאיש מהשודדים לא נפגע מהירי.

"בית המשפט קיבל את טענותינו שהנשק הוחזק למטרת הגנה עצמית בלבד ושחרר את הנאשם מיד ממעצר", אמרו לחדשות 2 באינטרנט עורכי הדין שוקרי אבו טביק וגיורא זילברשטיין, המייצגים את בעל המקום. "לפעמים יש מצבים שבהם עדיף לעבור על החוק, כשאתה נמצא בסכנת חיים, מאשר לראות את עצמך בסרטון אבטחה כשאתה מוטל על הרצפה ומנוקב בכדורים".

לדברי עורכי הדין, המשטרה לא עשתה מספיק מאמצים על מנת לתפוס את התוקפים, ואילו את האדם שהגן על עצמו בצורה חד משמעית היא בחרה להעמיד לדין: "יש כאן חוסר צדק מובהק".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק