"אמא טליבאן" שוחררה מהכלא - והתמוטטה

תושבת בית שמש שהורשעה בהתעללות חמורה בשמונה מילדיה, השתחררה היום מהכלא לאחר שריצתה עונש מאסר של ארבע שנים. בעלה של האישה, שהורשעה ב-25 סעיפי אישום, נהגה להכות את ילדיה ואף התעלמה מגילויי עריות בין האחים, קיבל את פניה. עם צאתה מהכלא, מעדה וככל הנראה התעלפה

יצאה לחופשי: לאחר ארבע שנים בכלא, שוחררה בצהריים האישה המכונה "אמא טליבאן", שהורשעה בתקיפה ובהתעללות קשה בשמונה מתוך 12 ילדיה במשך שנים ארוכות. עם צאתה משערי הכלא, "אמא טליבאן" מעדה וככל הנראה התעלפה. בעלה, שהמתין לה משעות הבוקר מחוץ לכלא, אסף אותה לרכבו.

כמו לפני ארבע שנים, האם יצאה מכתלי בית הסוהר כשאף אחד מאיברי גופה היה גלוי. מראה השכבות שכיסה את גופה ואפיין אותה בימי המשפט, המשיך ללוות אותה גם הבוקר. למרות החום הכבד, היא אף כיסתה את כפות ידיה בכפפות. גורמים בשירות בת הסוהר סיפרו שגם בין כתלי הכלא, נהגה להסתובב כשהיא מכוסה מכף רגל ועד ראש, ואפילו שהלכה להתקלח - עשתה זאת כשהייתה לבושה לגמרי ולאחר מכן עמדה במשך שעות מול מאוורר כדי להתייבש.

ביולי 2009 הרשיע בית המשפט המחוזי בירושלים את האם, תושבת בית שמש, בכ-25 סעיפי אישום. על פי כתב האישום נהגה להזניח את ילדיה הקטנים, גזזה את שיערם, הכתה אותם נמרצות באמצעות חגורה, מקל, כבל חשמל ומערוך ואף התעלמה מגילויי עריות בין האחים.

בבית המשפט מתחה השופטת נאוה בן-אור ביקורת קשה על כל אלה שהכירו את מצוקת המשפחה ולא עשו דבר. "למעלה מ-25 שנים, 12 ילדים ובמשך כל השנים הארוכות הללו לא חדרה ענותם של הילדים את הקירות שהלכו וגבהו סביבם", כתבה השופטת בהחלטתה.

הילדים העידו נגדה והתחרטו

חלק מילדיה של האישה העידו נגד אמם בבית המשפט וסיפרו על מסכת התעללות קשה, אולם אחרים שכבר העידו נגדה, פנו לתובע וביקשו שלא ידרוש להטיל עליה מאסר בפועל, וזאת בשלל החשש מהנזק שייגרם להם בעדה החרדית.

גם בעלה של האישה, אבי הילדים, הורשע בהתעללות ובכך שלא דיווח לרשויות על מעשי אשתו. בית המשפט גזר עליו שישה חודשי מאסר בפועל ועוד שישה חודשי מאסר על תנאי.

באוקטובר 2010 דחה בית המשפט העליון את ערעורה של האם על העונש שנגזר עליה, ובמקביל דחה ערעור של הפרקליטות, שביקשה להחמיר בעונשה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת