סוהר שתועד מכה עציר זוכה מתקיפה

סוהר ביחידת נחשון של שב"ס, שתועד ב-2013 כשהוא תוקף עציר שניסה להתנגד למאסרו זוכה על ידי בית המשפט. השופט קבע כי הפעלת הכוח בוצעה כחלק מהניסיונות להשתלט על העציר, ולא היוותה הפעלת כוח מיותרת במטרה לגרום חבלה. צפו בתיעוד התקרית האלימה

בית המשפט השלום בכפר סבא זיכה היום (רביעי) זיכוי מלא סוהר מיחידת נחשון שהואשם בתקיפה של עציר לפני כשנתיים. תיעוד התקיפה פורסם בחדשות 2 Online לפני כמה חודשים. בכך נדחתה עמדת הפרקליטות שלפיה באירוע הופעל כוח מופרז מצד הסוהר ובוטלו האישומים בדבר התעללות והשפלת עציר שיוחסו לו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

בתיעוד התקרית האלימה שהתרחשה בבית המעצר "אופק" במרס 2013 נראה סוהר מיחידת נחשון מבחין ב-4 סוהרים המנסים להשתלט על נער מתפרע שנעצר בגין עבירות אלימות. הסוהר מיהר לעזרת חבריו, שהתקשו במשימה לנוכח התנגדותו העזה של הנער.

הסוהרים התנפלו על הנער וניסו להכניסו בכוח לתא הפרדה. על פי כתב האישום שהוגש נגד הסוהר, במהלך העימות בעט הנאשם בנער, בניגוד לנהלים, אולם בתום המשפט זיכה השופט את הסוהר באופן מלא.

השופט: פעל כפי שלמד בקורס

בסרטון שהוצג בבית המשפט ניתן לראות בבירור את הבעיטה שלטענת התביעה היוותה הפעלת כוח מופרז. בהחלטתו ציין השופט עמית פרייז כי "אין חולק שבעיטה היא אמצעי אלים, אולם הנאשם ו-4 עדים היטיבו לשכנע אותי כי הייתה זו בעיטה נדרשת לנסיבות העניין, ולא לשם גרימת כאב או חבלה".

השופט הוסיף כי לתפיסתו, המכה "התמקד בשריר, זאת מתוך כוונה להביא לנעילת רגליו של המתלונן, כפי שלמד בקורס נחשון".

הפרקליטים אורון שוורץ ויוגב נרקיס (יח"צ)

עורכי דינו של הסוהר, אורון שוורץ ויוגב נרקיס, מסרו כי "בית המשפט בהחלטה שקולה ואחראית ידע לאבחן בין פעולה מקצועית לבין תקיפה זדונית".

"השתלטות על עציר שמסכן את אנשי הצוות ואסירים אחרים - לעולם אינה מראה אסתטי. צר לנו כי מרשנו נאלץ לעבור עינוי דין מסוג זה", הוסיפו עורכי הדין. "עבודתו של סוהר היא עמל ויגע מפרך וכפוי טובה לעתים, והיגררות לערכאות שיפוטיות הן נדבך נוסף במלאכה מסוכנת מעין זו. אנו שמחים כי לבסוף ממדי העומק של ההתרחשות קיבלו ביטוי בפסיקת בית המשפט".

לפניות לכתב: Azria@ch2news.tv