הבוקר: משפחת גרינשפן תפגוש את הדורס בבג"ץ

לצד מאמצי השיקום הקשים של שחר גרינשפן, יפתחו הבוקר בני משפחתה במערכה נוספת - כשבג"ץ יחל לדון בעתירה שהגישו לביטול הסדר הטיעון המקל ביותר שנחתם עם מרק פטריק, מי שדרס אותה. המשפחה תגיע לבית המשפט בהרכב מלא, עם שחר שנפגעה

בני משפחת גרינשפן חיכו זמן רב לרגע שבו יעמדו מול מרק פטריק, הנהג שדרס את שחר, ברח וזכה בהסדר טיעון שהקל עמו באופן קיצוני. מחר זה סוף כל סוף יקרה, כשבג"ץ יחל לדון בעתירה שהגישו הקרובים בדרישה לפתוח מחדש את התיק ולנהל משפט חוזר נגד הדורס.

כבר שנתיים וחצי מנהלים בני משפחתה של שחר מאבק יומיומי בשני מישורים: בפן הציבורי הם מובילים את הדרישה לבטל את הסדר הטיעון המקל, אך עוד טרם זה - הם עסוקים בטיפול יומיומי בשחר המשותקת, ובחודשים האחרונים מתעדים את תהליך השיקום הארוך והסיזיפי שהיא עוברת.

כמעט בכל יום בשבוע מצפה לשחר לוח זמנים צפוף. היא עוברת מטיפול לטיפול וגורפת ניצחונות שאומנם קטנים בממדיהם - אך מהווים צעדים נוספים בדרך להחלמה המיוחלת. בני המשפחה עוסקים בהליכי השיקום כמעט בכל רגע. "הסברנו לה שמחר אנחנו נוסעים לירושלים", אומר אביה ישראל. "שיהיה דיון, ואנחנו מקווים שהנהג שפגע בה יקבל את מה שהיה צריך לקבל".

אבל כעת, כשעיקר המשקל עבר לאולם בית המשפט העליון, יודעים בני משפחת גרינשפן שהמאבק שהובילו כבר לא רק פרטי שלהם - שכן מאחוריהם ניצבים עוד קרובים רבים של קורבנות שחשים שהסדרי טיעון עשו עמם עוול וקולם עד כה לא נשמע. "אנחנו נשב שם מול השופטים, עם שחר, ואנחנו מקווים שהם יבינו שהם צריכים לעשות את הצדק", מסכם האב.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת