מאסר בפועל לעובדת חברת "יס" שמעלה במיליונים

פזית ולד הורשעה בעבירות של גניבה והלבנת הון, המוערך בכ-31 מיליון שקלים. על פי הסדר הטיעון עם התביעה, שאישר בית המשפט, היא תשלם בנוסף קנס כספי של 7,000 שקלים. העבירות בוצעו במשך 14 שנים

ולד בהקראת כתב האישום (חדשות 2)

שבע שנות מאסר לעובדת בחברת "יס" שהורשעה במעילה בעשרות מיליוני שקלים. בית משפט השלום בכפר סבא אישר את הסדר הטיעון עם התביעה. בנוסף, נגזר על העובדת גם קנס כספי בסך 7,000 שקלים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

מכתב האישום החמור נגד פזית ולד מהרצליה, עולה השיטה שבה השתמשה כדי לגנוב יותר מ-31 מיליון שקלים במשך 14 שנה. ולד הורשעה בעבירות של גניבה בידי עובד והלבנת הון.

סנגוריה של ולד טענו כי יש להקל בעונשה בשל היותה אם לשלושה ילדים, שאת הצעיר בהם ילדה זמן קצר לפני שנעצרה. כמו כן ציינו הסנגורים את התנהגותה הטובה מאז נעצרה. עורך דינה של ולד אורי קינן אמר בתגובה לגזר הדין כי ״אני שמח שבסופו של דבר בית המשפט כיבד את ההסדר עליו עמלנו משך חודשים ארוכים״.

פירוט המעילות

לפני כ-14 שנה, בשנת 1999, החלה ולד לעבוד ביס כמנהלת חשבונות. היא הורשתה בין היתר ליצור כרטיסי ספק ולהנפיק המחאות של החברה. על פי כתב האישום, היא ניצלה לרעה את האמון שניתן בה לאורך כל שנות עבודתה.

כך, למשל, הנפיקה ולד 673 צ'קים של חברת יס, חתמה עליהם שלא כדין ופדתה אותם לשימושה האישי בשווי כולל של יותר מ-31 מיליון שקלים. על פי כתב האישום, היא פתחה חשבון בנק בסניף בנק הפועלים בהרצליה בשם נעוריה - פזית מהלה. במקרה נוסף היא פתחה חשבון על שם גיסתה, שאותה רשמה כספקית של יס.