דקר למוות את אם חברו במסיבת יום הולדת - והורשע בהריגה

עלי בשתאווי היה בן 20 כשהיה מעורב בוויכוח קולני בחגיגה בבית חברו שבחיפה - שבשיאו נטל סכין וגרם למות אמו של האחרון. "חיי אדם הם ערך מקודש בחברתנו שנשכח", כתב השופט - ששלח אותו ל-15 שנות מאסר

נרצחה במסיבת יום ההולדת של בנה, ארכיון (AP)

כשנתיים וחצי אחרי שדקר למוות את חפיזה חוג'יראת במסיבת יום ההולדת של בנה, נשלח היום עלי בשתאווי ל-15 שנות מאסר בפועל. הוא הורשע בהריגת חוג'יראת, אמו של חברו, בשיאו של עימות אלים שפרץ בבית המשפחה שבחיפה - בעודו בגילופין.

חוג'יראת ביקשה מבשתאווי לעזוב את דירתה, וכשיצא מהמקום - התפתח ויכוח קולני בינו לבין השכנה המתגוררת בקומה שמעל לבית המשפחה, אחרי שזו ביקשה ממנו ומחבריו שלא להרעיש. לפי גזר הדין, שב בשתוואי למקום כשבידו סכין והמשיך לצעוק ולקלל את השכנה.

"על הנוטל את חיי הזולת יש להשית עונש מאסר כבד"

החבר שחגג את יום הולדתו, קמר, ירד יחד עם אמו למבואות הבניין - וכעבור זמן קצר דקר אותו חברו בידו ובגבו. "המנוחה, שראתה את בנה נדקר, התקרבה אל הנאשם וצעקה עליו. בתגובה דקר אותה הנאשם בסכין בגבול שבין בית החזה לכתף ימנית. כתוצאה מכך, נגרם מותה עקב איבוד דם מאסיבי", לשון גזר הדין.

השופט אברהם אליקים כתב: "לצערי, שוב נקטלים ללא כל הצדקה חיי אדם ברגע - כשברקע אלכוהול, אלימות בלתי מרוסנת ושליפת סכין מהירה כפתרון בזוי להכרעה בויכוח. שוב עומד למבחן בבית המשפט הצורך בהגנה על חיי אדם-ערך מקודש בחברתנו שנשכח מהר מאוד ברגעי לחץ ומדון וחובה עלינו להזכיר כי על הנוטל את חיי הזולת יש להשית עונש מאסר כבד".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת