8 שנים אחרי שהיכה את זוגתו: ישראלי יוסגר לרוסיה

גבר שהכה נמרצות את בת זוגו ברוסיה ונמלט לאחר מכן לישראל יוסגר בחזרה למדינה, כך קבע בית המשפט המחוזי בירושלים. האיש תקף את זוגתו וגרם לה לפציעות חמורות לאחר שהבין כי היא בוגדת בו. האישה נמלטה לבית אביה כשהיא מדממת וסובלת משבר בצלעות, ואילו בן זוגה ברח לישראל וקיבל אזרחות. בקרוב הוא יעמוד לדין ברוסיה

בית המשפט המחוזי בירושלים אישר להסגיר לרוסיה אזרח ישראלי, המואשם בתקיפת בת זוגו לשעבר וגרימת חבלה חמורה בנסיבות מחמירות. האיש, ישראלי ממוצא רוסי, חשוד שהכה את בת זוגו מפני שבגדה בו, גרם לה לסכנת חיים ולאחר מכן נמלט לישראל. 

בחודש אוקטובר האחרון הגישה רוסיה בקשה להסגיר לידיה את הבעל, לצורך העמדתו לדין. יש לציין כי בין ישראל לרוסיה נחתם הסכם הסגרה, לפיו אדם שנאשם בעבירה שעונשה שנת מאסר ויותר יוסגר ויועמד לדין.

תחילת הפרשה בשנת 2004, אז גרו האיש וזוגתו ברוסיה. ערב אחד, בזמן שהאיש היה תחת השפעת אלכוהול, הודתה אשתו כי היא בוגדת בו, מה שהוביל למריבה בין השניים. במהלך הריב הכה אותה הבעל באגרופיו ורגליו וגרם לה לפגיעות חמורות.

האישה נמלטה לבית אביה כשהיא לבושה בחלוק רחצה בלבד וכשפניה ושערה מלאים בדם, ומשם הובהלה באמבולנס לבית החולים. מבדיקות שעברה התברר כי היא סובלת מצלע שבורה, קרע במעטפת הריאה, שטפי דם ושריטות לדברי הרופאים גרמו לה לסכנת חיים ממשית. בעקבות פציעתה, שוחררה האישה מבית החולים רק לאחר שבועיים.

הבעל היכה - ונמלט לישראל

בשנת 2005 הוגש ברוסיה כתב אישום נגד התוקף, אך הרשויות התקשו לאתרו. רק לאחר ארבע שנים התברר להם כי הוא נמלט לישראל.

בעקבות המידע פנו הרשויות ברוסיה לישראל, אז התברר כי הנאשם הגיע לארץ וקיבל אזרחות ישראלית, והוצא צו מעצר נגדו. תיק ההסגרה טופל על ידי עו"ד עילית מידן מהמחלקה לעניינים בינלאומיים בפרקליטות המדינה ובשיתוף פעולה עם חוליית אינטרפול במשטרת ישראל.

שלשום, לאחר ששמע את טענות הצדדים, קבע שופט בית המשפט המחוזי בן-ציון גרינברגר כי הנאשם בר-הסגרה לרוסיה, וכתב כי "עולה מן הראיות כי אכן קיימת "אחיזה לאישום" כנדרש לצורך הסגרה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת