מיכל אלוני הנאשמת ברצח בנותיה העידה לראשונה: "עברתי התעללות מינית"

בבית המשפט המחוזי בפתח תקווה העידה לראשונה מיכל אלוני, הנאשמת שחנקה למוות את שתי בנותיה הקטנות. "מיכל עברה התעללות מינית שעברה מצד אביה", הסבירה עורכת דינה בטרם הדיון: "היא סבלה מבעיות נפשיות שלא בהכרח טופלו"

לראשונה מאז שהוגש נגדה כתב אישום בגין רצח שתי בנותיה הקטנות, עלתה הבוקר מיכל אלוני על דוכן הנאשמים בבית המשפט המחוזי בפתח תקווה, והעניקה את גרסתה לאירוע המזעזע שאירע בחודש נובמבר 2010. לטענת אלוני, היא סבלה במשך השנים מ"קור, בדידות ובעיות נפשיות".

בעדותה היום סיפרה אלוני על בוקר הרצח. "קמתי בבוקר והרגשתי מאוד לא טוב. אני לא מאחלת לאף אחד להיות במצב הזה. ביקשתי שייקח אותי השטן ולא את הבנות שלי, היו לי קולות וצפצופים באזניים. לפני זה ניסיתי למות, רציתי להתנער ממנו אבל לא הצלחתי והוא הכריח אותי לעשות את זה".

בהמשך עדותה מיררה אלוני בבכי: "זה הסיוט הכי מטורף שלי. שאני אעשה מעשה מטורף שכזה? אמרתי די!, אל תגרמו לי להגיד את הדבר הזה". השופטת התעקשה ושאלה: "מה עשית?". "הייתי צריכה לבוא ולחנוק את שתיהן", ענתה אלוני. "ראיתי שנטלי ורוני לא זזות. הרגשתי באמוק. שכבתי על הרצפה תשושה פיזית ונפשית".

"סבלה מהרבה בעיות נפשיות שלא בהכרח טופלו"

עו"ד אורית חיון המייצגת את אלוני אמרה רגעים לפני הדיון לחדשות 2 באינטרנט: "יכולנו להתרשם שמיכל עשתה ככל יכולתה לשתף ולהיות אמיתית בכל הפרטים הכי אינטימים וקשים שעברו עליה כילדה ואישה בוגרת בעקבות התעללות מינית שעברה מצד אביה".

עוד הדגישה עו"ד חיון כי אלוני חשפה "בכלל איך חיים בבית שבו אב חולה בסכיזופרניה, אח חולה בסכיזופרניה, אמא סובלת מבעיות קשות של דיכאון, הרבה מאוד קור ובדידות בעיות נפשיות של מיכל עצמה שלא בהכרח טופלו כמו שצריך ולמעשה כרגע הגענו לשלב שבו היא אמורה לשתף את ביהמ"ש באופן שבו הידרדר המצב והגיע לאן שהגיע".

לפני כשנה החליט לקבל בית המשפט את חוות הדעת הפסיכיאטרית הקובעת כי אלוני כשירה לעמוד לדין. עו"ד חיון הסבירה כי "למרות שבעבר תועדה כסובלת ממצב פסיכוטי, בבדיקות שנערכו בסמוך למעשים המיוחסים לה, לא נמצאה עדות למחלת נפש במובן המשפטי, אך נמצאה סובלת מבעיות נפשיות. לפיכך הינה אחראית למעשיה וכשירה לעמוד לדין".

כתב האישום שהוגש זמן קצר לאחר הרצח בגין שני מקרים של רצח בכוונה תחילה, תיאר כיצד בוצע הרצח הכפול והמזעזע של הילדות בגילאי 6 ו-4.5. "בדירה נותרו הנאשמת ושתי בנותיה, כשהן ישנות בחדר, וכן האח דניאל, שהיה בחדרו. באותו בוקר, כפי שארע גם בימים נוספים קודם לכן, לא הוציאה הנאשמת את בנותיה לגן ולבית הספר. זמן קצר לאחר מכן, בחדר, גמלה בלבה של הנאשמת ההחלטה להמית את שתי בנותיה ואז, כשהיא אוחזת בידה גרב, ניגשה אל רוני ז"ל, אשר ישבה על אחת המיטות בחדר ובעודה עומדת מולה, כרכה והידקה את הגרב סביב צווארה, וחנקה אותה למוות".

בעלה של אלוני: "היא לא תצא מזה בזול"

למרבה הזוועה, "את המעשה ביצעה הנאשמת לעיני בתה נטלי ז"ל, אשר שכבה על המיטה הסמוכה ובכתה. מיד לאחר מכן, ניגשה הנאשמת אל נטלי ז"ל וחנקה גם אותה למוות, על ידי כריכת והידוק הגרב סביב צווארה".

עמוס אלוני, בעלה של הנאשמת, הבהיר כי עליה לשלם את המחיר על מעשיה הקשים: "העובדה שהרימה אלי טלפון, באותו יום ב-13:10 בצהריים ואמרה לי 'חנקתי את שתי הבנות' לא יוצאת לי מהראש", אמר האב. "איך אפשר להפחית מעונש אחרי משפט כזה? זו שואה פרטית שלי, וכל המדינה תדע מזה כדי שהיא לא תצא מזה בזול".

"היא רצחה בדם קר שתי ילדות שהיו כל עולמי. שלא תשחק משחקים כדי שיורידו לה בכמות השנים. היא צריכה לשבת בכלא", קרא אלוני בדיונים קודמים שנערכו בעניינה בבית המשפט.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת