הנאשם ברצח גדי ויכמן ז"ל: "לא הייתה לי ברירה"

לאחר שהואשם ברצח גדי ויכמן ז"ל, עדן אוחיון בן ה-19 מנסה להגן על גרסתו. בריאיון מהמעצר אמר אוחיון לחדשות 2: "הוא לקח את החוק לידיים במקום לבוא לדבר איתנו כמו אדם בוגר". הוא הביע חרטה על מותו של ויכמן אך העביר מסר לאלמנה: "שתסתכל לי בעיניים ותגיד לי שאני רוצח"

שבועיים אחרי שהואשם ברצח גדי ויכמן ז"ל, מדבר הערב עדן אוחיון בן ה-19 מתא המעצר ואומר: הדקירה הייתה הגנה עצמית.

"זה לא הגיוני שבן אדם מבקש שקט ויורד למטה ולוקח את החוק לידיים וקופץ כמו חיה, כמו איזה גנב מעל גדר", אמר אוחיון, "ובמקום לבוא לדבר כמו בן אדם בוגר, להראות לנו דוגמה, להגיע למצב כזה שהוא נותן לי נגיחה, כמעט איבדתי את ההכרה ממנה, נפלתי על הרצפה".

אוחיון הסביר: "פשוט לא הייתה לי ברירה, בסך הכל ניסיתי להגן על החיים שלי. לא התכוונתי שהוא יאבד את החיים שלו, פשוט ניסיתי להדוף אותו. שיפסיק להרים עליי ידיים, מה נעשה נקלעתי למצב שאין מה לעשות".

"שתסתכל לי בעיניים ותגיד לי שאני רוצח"

לשאלה האם נהג תמיד ללכת עם סכין, השיב אוחיון: "יצא לי כמה פעמים ללכת עם סכינים. יש לי סוג של פרנויה שאני סומך רק על עצמי, לא סומך על אף אחד".

לאוחיון יש גם מסר למיכל, אלמנתו של ויכמן ז"ל, שצפתה בדקירה ממרפסת הבית והזעיקה את המשטרה. "שתסתכל לי בעיניים ותגיד לי שאני רוצח, היא יודעת טוב מאוד שאם בעלה לא היה תוקף אותי כלום לא היה קורה".

"אם הוא היה בא ונותן דוגמה לנערים כמונו שיושבים בפארקים ומדבר כמו בן אדם ומבקש שקט אז הייתי יוצא אחלה גדול והייתי עף משם ובכלל לא מצייץ", אמר אוחיון. "אבל הוא פשוט ישר בא בתקיפה, ישר תקף אותי ישר נגח אותי לא הייתה לי ברירה אחרת".

האלמנה: "ראיתי את הרצח בעיניים שלי"

בתחילת השבוע נפתח משפטו של אוחיון. האלמנה מיכל הגיעה לבית המשפט ואמרה:"מאחורי גדי יש אישה שתעמוד מאחוריו ותדאג שמי שעשה לו את זה יקבל את מה שהוא צריך לקבל. חשוב לי ולילדים שאהיה פה. הוא אמנם לא יכול לדבר אבל אני יודעת שרצחו אותו בדם קר. אני ראיתי את זה במו עיניי".

אלמנתו של גדי ויכמן סתרה את דבריו של אוחיון ואמרה, "גדי לא נגח בו. וגם אם כן, זו לא סיבה לרצח. זה רצח, ולא משנה איך תקראו לזה, האיש שלי נרצח והוא לא איתנו היום. אין שום דבר שמצדיק דבר כזה. הוא לא פגע לו בכבוד, כמו שקראתי שעדן אוחיון אומר, לאיפה הגענו? זה היה גדי אבל זה היה יכול להיות כל אחד אחר".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת