עד המדינה בפרשת הולילנד זייף מסמכים?

פרסום ראשון: בפרקליטות בודקים האם עד המדינה נגד רה"מ לשעבר אולמרט והנאשמים הנוספים בפרשת "הולילנד" זייף יומן שניהל ופתקים בהם לכאורה תיעד העברות של שוחד לשולה זקן ולאולמרט. לידי חדשות 2 הגיע אחד הפתקים בו לכאורה מעביר עד המדינה 150 אלף ש"ח לאולמרט - אלא שבאותו תאריך, העד כלל לא היה בארץ

הפתק - זיוף או הוכחה? (חדשות 2)

ההוכחה לשוחד בפרשת הולילנד - או זיוף? יום לפני שייגזר דינה של ראש לשכת ראש הממשלה לשעבר אולמרט, שולה זקן, אנו מפרסמים פתק שלטענת עד המדינה בפרשה החמורה מוכיח שהועבר שוחד מעד המדינה - לאולמרט עצמו.

הפתק הוא חלק מיומן שעד המדינה העביר לפרקליטות במסגרת החקירה, ובו לטענתו תיעד את כל העברות הכספים שקשורות לפרשה, ובכלל זה את תשלומי השוחד. בפתק נכתב: "שולה יקירתי, לבקשתך מצב סך 150 אלף ש"ח עבור אהוד. מקווה שאת סוף סוף מרוצה. שוב תודה לך ולאהוד על הכל. נשיקות". על הפתק נכתב גם תאריך: 6.9.2004. יצוין כי הסכום הזה והאירוע המדובר אינם נכללים בכתבי האישום בפרשה.

בימים האחרונים, לבקשת הסנגורים של הנאשמים בפרשת הולילנד, העבירה להם הפרקליטות לוח הנסיעות של עד המדינה לחו"ל. מהרישומים התברר שבתאריך על הפתק, כמו גם על שורה של תכתובות אחרות ביומן, עד המדינה כלל לא היה בארץ. לטענת הסנגורים, היומן כולו מזויף.

ההגנה של אולמרט: "הכל זיוף אחד גדול"

לאחר גילוי הטענות הללו, עד המדינה זומן לחקירה ולתשאול לא כחשוד, אלא כ"מוסר גרסה". הפתקים שנחשפים טומנים בחובם גם שאלה נוספת, אודות פעולותיו של עד המדינה בעצמו. בחקירתו טען שהוא נתן לאולמרט ולזקן שוחד "באופן קבוע" והכין פעמים רבות פתקים מראש כי ידע, לדבריו, שנהגו של אולמרט יבוא לקחת אותם.

מצוות ההגנה של רה"מ לשעבר אולמרט נמסר כי "מראש היה ברור שכל המסמכים האותנטיים כביכול שהעביר עד המדינה למשטרה הם זיוף אחד גדול כפי שזייף מסמכים דומים בעבר. המדהים מכל הוא שהמשטרה והפרקליטות האמינו לאיש ולא טרחו לבדוק את אמינות המעשים והמועדים של המסמכים עליהם דיווח ורק בקשה של הנאשמים בתיק לקבל את המידע הובילה להתפתחות בחקירה ולזימונו של העד לתשאול. יש רק להתפלא שהמשטרה והפרקליטות לא עשו את הדבר המתבקש וחקרו באזהרה את עד המדינה על שיבוש חקירה, זיוף ועל פגיעה בטוהר החקירה".

מפרקליטו של עד המדינה נמסר בתגובה: "זה מצער, מוזר ומעט מגוחך שהסנגורים מבקשים לנהל את המשפט מעל דפי אינטרנט ומהדורות החדשות. ככל שיש להם טענות מוצקות, הם יתבקשו להביא את הטענות בפני מי שמוסמך להכריע בדבר. מי שבטוח בגרסתו לא צריך פרסום מוקדם".

העד: "בלי טיפול שיניים - לא אעיד"

האם מצב השיניים של עד המדינה בפרשת הולילנד עשוי למנוע את מתן עדותו שתוכננה להיערך בחודש הבא? אמש נחשפה בחדשות 2 מהמורה יוצאת דופן שעמה ייאלצו להתמודד בפרקליטות, בתיק שבמסגרתו הוגש כתב אישום חמור נגד ראש הממשלה לשעבר אהוד אולמרט.

את המכשול הציב לא אחר מאשר עד המדינה עצמו, שכבר עם התפוצצות הפרשה הייתה מידת אמינותו שנויה במחלוקת. האיש - ש.ד. - שפרטיו האישיים נאסרו לפרסום, זומן אתמול ל"פגישת רענון" בפרקליטות - שבה העלה לפני אנשיה שורת דרישות שהרימו לא מעט גבות, ונוגעות לטיפולים בשיניו. "מר ש.ד. אמר כי הוא נפגע מהמכתב שנשלח אליו מהמשטרה וכי במצב דברים זה, הוא אינו בטוח שיעלה להעיד בעוד כחודש", אמרו בפרקליטות.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת