כתב אישום: אריתראי ביצע מעשים מגונים בתושבת נתיבות

הפרקליטות מאשימה את גברי קידן, פליט אריתראי בעל אשרת שהייה זמנית בישראל, בארבעה מקרים בהם עקב אחרי אותה אישה בנתיבות ותקף אותה מינית. בסופו של דבר הוא נעצר לאחר אחד הניסיונות

פליט אריתראי נאשם בתקיפה, למצולם אין קשר (חדשות 2)

כתב אישום הוגש היום לבית משפט השלום בבאר שבע נגד גברי קידן, פליט מאריתריאה. קידן נאשם בארבע עבירות של מעשים מגונים וניסיון למעשה מגונה - נגד אותה מתלוננת, תושבת העיר נתיבות.

קידן פגש במתלוננת ברחבי העיר מספר פעמים. בפעם הראשונה שנפגשו, מתאר כתב האישום כיצד עקב אחריה, חיבק אותה בכוח בשתי ידיו ונישק אותה ללא רצונה. במקרה זה קידן נמלט מהמקום לאחר שהבחין שאנשים הבחינו בזעקותיה של המתלוננת, שנמלטה אף היא מהמקום.

דפוס זה של התנהגותו, שהביא אותו לעקוב אחר המתלוננת ולנסות לבצע בה מעשים מגונים, חזר על עצמו עוד מספר פעמים. בסופו של דבר, לפני כשבוע נעצר קידן כאשר ניסה לתקוף בפעם הרביעית את המתלוננת ברחוב הגיבורים בעיר, שניות לפני שהצליחו שוב לבצע בה עבירות מין.

חשד: אריתראי תקף מינית נערה בים

במהלך השבת, סמוך לשעה 14:30, הוזעקו כוחות משטרה לחוף ירושלים בתל אביב, בעקבות דיווחים על תקיפה של נערה שבילתה במקום. בחקירה הראשונית עלה החשד כי נתין זר מאריתריאה ביצע מעשה מגונה בנערה בזמן ששחתה בתוך המים. על פי העדויות מהמקום, החשוד נכנס למים והחל לשלוח ידיים לעבר איבריה המוצנעים של בת ה-14, ואף הכניס את ראשה בכוח לתוך המים.

בנוסף, לפני כשבוע התלוננה אישה כבת 50 במשטרת לב תל אביב על כך שבתחילת החודש הותקפה על ידי אזרח אריתריאה. על פי החשד, ב-3 במאי, נכנס החשוד לפנות בוקר לביתה שברחוב אלנבי בתל אביב וניסה לאנוס אותה. לדבריה, הוא תקף אותה באלימות, הכה אותה בחוזקה ואז עזב את המקום. עם קבלת התלונה נפתחה חקירה במשטרה.

לאחר התקיפה היא פינתה את עצמה לבית החולים שם טופלה וכן פונתה למוקד לנפגעות אונס. האישה סיפרה כי צעקותיה הן אלו שהבריחו אותו מהמקום.