ח"כ זועבי בבג"ץ: "אשתתף גם במשטים הבאים לעזה"

חברת הכנסת מבל"ד שהקימה עליה מדינה שלמה בעקבות אירועי ה"מרמרה", מצהירה היום כי בכוונתה להשתתף גם במשטים הבאים לרצועת עזה. "לא הגעתי לכנסת בשביל למצוא חן", אמרה בדיון בבג"ץ במסגרת עתירה שהגישה נגד שלילת זכויותיה הפרלמנטריות. "מי שצריך להיות בבית המשפט הוא זה שהטיל את הסגר בעזה - נתניהו, ברק ואשכנזי"

הסנקציות בכנסת לא משפיעות עליה: ח"כ חנין זועבי (בל"ד) מתכוונת להשתתף גם במשטים נוספים שייצאו לרצועת עזה - למרות הביקורת הציבורית והעונשים שהוטלו עליה בכנסת. "אשתתף במשט לעזה גם בעתיד", היא אמרה היום בדיון בבג"ץ שדן בעתירה שהגישה נגד שלילת זכויותיה הפרלמנטריות בכנסת בגלל שהשתתפה במשט ה"מרמרה".

"מי שצריך להיות פה בבית המשפט הוא מי שהטיל את הסגר הימי ומדכא את העם הפלסטיני - אהוד ברק, בנימין נתניהו וגבי אשכנזי", אמרה זועבי בפני הרכב שופטי בג"ץ בראשות הנשיא אשר גרוניס. את העתירה הגישה זועבי יחד עם ארגון "עדאלה", באמצעות עורכי הדין חסן ג'בארין ודן יקיר.

"לא הגעתי לכנסת בשביל למצוא חן, אלא בשביל לפעול", הבהיר זועבי ותקפה: "ההשתתפות שלי במשט לא מוצאת חן בעיני הקונצנזוס, ובעצם ההחלטה נגדי הכנסת ביטלה כל אפשרות של פלורליזם". לאחר מכן אמרה: "יש לי זכויות בתור חברת כנסת לעשות דברים שגם על פניו נראים שעוברים על החוק".

"מענישים אותי כי הדעות שלי לא מוצאות חן"

בריאיון לחדשות 2 באינטרנט אחרי הדיון בעניינה האשימה ח"כ זועבי כי "שלילת הזכויות שלי היא נקמנות פוליטית ואינה מתיישבת עם הדמוקרטיה. אם הפרתי את החוק - העמידו אותי לדין. מה שקורה זה שמענישים אותי בגלל שהדעות שלי לא מוצאות חן בעיני החברה".

היועץ המשפטי של הכנסת, עו"ד איל ינון, הסביר כי אין לראות בהליך שננקט נגד זועבי כהליך עונשי אלא כהליך מניעתי שנועד למנוע מעשים כאלו בעתיד. "מי שהשתתפה במוצהר ובגלוי במשט שנועד להפר את הסגר הימי, ומשתתפי המשט הוזהרו לפני כן, וכאשר מדובר בארגון שמוגדר כהתארגנות בלתי מותרת - לחברי הכנסת לא עומדת החסינות שלהם", לדבריו.

"חופש הביטוי מתייחס גם למעשים", אמר בדיון עו"ד דני גבע, המייצג את ח"כ איתן כבל שעתר גם הוא על מנת שלא ישללו מזועבי את הזכויות. לדברים אלו השיב בקצרה השופט גרוניס: "זה חידוש עולמי".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת