האסון בהר הרצל: 2 חשודים הושעו מעבודתם

בית המשפט המחוזי בירושלים החליט להשעות מעבודתם שניים מהחשודים בגרימת מותה של סגן הילה בצלאלי ז"ל בהר הרצל. יצחק צוקר ואורן ורשבסקי לא יורשו לעסוק בייעוץ הנדסי ובטיחותי למשך 90 יום. השופטת קבעה: "קיים חשש לסכנה לביטחון הציבור"

"קיים חשש לסכנה לביטחון הציבור". אסון הר (חדשות 2)

יצחק צוקר ואורן ורשבסקי, החשודים בגרימת מותה ברשלנות הילה בצלאלי ז"ל באסון הר הרצל, אינם מורשים לעסוק בייעוץ הנדסי ובטיחותי למשך 90 יום - כך קבע היום בית המשפט המחוזי בירושלים.

השופטת תמר בזק-רפפורט ציינה בהחלטתה, כי השניים מהווים סיכון ממשי לציבור בעבודתם. עם זאת, צוקר יוכל להמשיך ולייעץ לאירועים תחת כיפת השמיים, בכפוף לאישור מסקנותיו על ידי יועץ בטיחות. עדיין לא הוגש כתב אישום נגד מי מהחשודים.

בהחלטה כתבה השופטת: "הסכנה לציבור מטיפול רשלני בנושא בטיחות של מבנים ארעיים ושל אירועים המוניים, היא סכנה אשר לה חשופה כמות גדולה מאוד של אנשים תמימים, אשר אנשי הבטיחות הם נאמניהם להבטחת שלומם. הציבור שייחשף לסיכון כלל אינו מודע לו, ואין לו כל אמצעי להתמודד עמו".

עוד הדגישה השופטת: "להבנתי, בשלב זה יש חומר מספיק המקים יסוד סביר, אם לא למעלה מכך, לחשש לסכנה לביטחון הציבור".

ארבעת החשודים בגרימת האסון שאירע בחזרה הגנרלית לטקס הדלקת המשואות בהר הרצל, הם סמנכ"ל התפעול של חברת "עיצוב במה" אלעד לביא, המהנדס אורן ורשבסקי, יועץ הבטיחות יצחק צוקר ומפיק האירוע אלכס סלע.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת