רק 4 חודשי מאסר לנהג שדרס תינוקת - ונמלט

תלמיד ישיבה שנהג ללא רישיון, פגע בתינוקת והותיר אותה משותקת ועם נזק מוחי נידון לעונש קל במיוחד של 4 חודשי מאסר בלבד ו-5,000 שקל קנס. השופט הסביר בהחלטתו: "הדורס מדוכדך וייתכן שסובל מפוסט טראומה". הוריה של התינוקת: "זו ילדה שהלכה ושיחקה, ועכשיו היא לא עושה שום דבר"

שירה, היום. נזק מוחי (חיים צח, באדיבות "ידיעות אחרונות")

עונש מקומם לנהג שדרס תינוקת - והפקיר אותה בכביש. בית משפט המחוזי בירושלים גזר אתמול ארבעה חודשי מאסר בלבד על תלמיד ישיבה שנהג ללא רישיון, פגע בתינוקת וגרם לה נזק מוחי ושיתוק. את הידיעה מפרסם הבוקר כתב "ידיעות אחרונות" תלם יהב.

התאונה הקשה אירעה לפני כשנתיים. בנימין יהודה רבינוביץ', שהיה אז בן 19, נהג ברכב ללא רישיון, ובזמן הנסיעה איבד שליטה ופגע בעוצמה בתינוקת שירה סויאטיצקי, שהייתה אז בת שנה וחצי, ובמטפלת שלה.

רבינוביץ' התקשר למוקד מד"א כדי להזעיק עזרה, אך כאשר ביקשה ממנו המוקדנית פרטים - הוא ניתק את השיחה ונמלט מהמקום.

שירה נפגעה בראשה במהלך התאונה, ונותרה משותקת עם נזק מוחי. בפרקליטות החליטו להגיש כתב אישום חמור נגד הצעיר, שכלל בין היתר סעיף של הפקרת פצוע.

"ייתכן שהדורס סובל מפוסט-טראומה"

שופט בית המשפט המחוזי בירושלים, צבי סגל, החליט לזכות את הנהג הדורס מעבירת ההפקרה, זאת מכיוון שהתקשר לכוחות ההצלה, אך הרשיע אותו בנהיגה ללא רישיון, גרימת תאונה בה נחבל אדם חבלה של ממש ונהיגה בחוסר זהירות.

אתמול גזר בית המשפט את דינו של הדורס - ארבעה חודשי מאסר בפועל, שישה חודשי מאסר על תנאי, פסילת רישיון לחמש שנים וקנס בגובה 5,000 שקלים. את העונש המקל הסביר השופט סגל בכך שרבינוביץ' נמצא בתחושת "דכדוך, מתקשה לשוב לשגרת חיים וייתכן שאף סובל מפוסט-טראומה". הפרקליטות הודיעה כי תערער לבית המשפט העליון.

"אם אני אתנקם בבחור אז הבת שלי תהיה יותר בריאה?"

הוריה של שירה, שעוברת טיפול שיקומי ארוך בעקבות התאונה, קיבלו בעצב את העונש שניתן לדורס. "אם אני אתנקם בבחור אז הבת שלי תהיה יותר בריאה?", אמרה אמה של הילדה, "הלוואי ואוכל להחזיר את המצב לקדמותו. זה שנרוץ אחריו לא יבריא את המצב".

אביה של הילדה הוסיף: "זו ילדה שהלכה ושיחקה, ועכשיו היא לא עושה שום דבר. במשך שנה שלמה שהינו בחו"ל בטיפול שיקומי ובניתוחים מיוחדים. שנה שלמה שירה לא הגיבה בכלל, אחר כך היא התחילה לחייך קצת וליצור קשר כלשהו. אנחנו חושבים שהיא מבינה, אבל אנחנו לא יודעים במאה אחוז".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת