עדן אוחיון בעדותו: "הייתי מסטול, לא שמתי לב איפה אני נועץ את הסכין"

הצעיר בן ה-19, הנאשם ברצח גדי ויכמן ז"ל, טוען בעדותו שדקר אותו מתוך הגנה עצמית. "לא שמתי לב איפה דקרתי אותו, שתיתי חצי בקבוק וודקה לפני זה", אמר עדן אוחיון והמשיך לדבוק בגרסתו שויכמן נגח בו קודם לכן. "ניסיתי לכוון לו לרגליים אבל לא שמתי לב לגובה שבו אני נמצא, ונעצתי בו אותה", הוסיף

רק הבוקר יצא לדרך משפטו של עדן אוחיון, הנאשם ברצח גדי ויכמן לפני כחודש בבאר שבע. הקראת כתב האישום נגדו נדחתה כדי שסניגורו יוכל ללמוד את חומרי החקירה, אולם הערב נחשפים קטעים מגרסתו של אוחיון במשטרה, שמעידים על הקלות שבה החליט לנעוץ את הסכין שהייתה ברשותו בגופו של ויכמן.

"ישבנו מתחת לבית של מ', שתיתי חצי בקבוק, הייתי מסטול", הוא מספר לחוקרים, "כשהוא נגח בי נפלתי ועף לי הסכין. כשהיה לי כל הזעזוע הזה הרמתי את הסכין, ניסיתי לכוון לו לרגליים אבל לא שמתי לב לגובה שבו אני נמצא, ונעצתי בו אותה", כך תיאר אוחיון את הרגעים המצמררים לשוטרים. "אני דפוק, יש לי הרבה פרנויות והרבה תסבוכים", הוא הוסיף.

חברתו של אוחיון, מ', סיפרה בעדותה: "ראיתי שחבר שלי חוטף נגיחה ונפל, כשהוא קם, ניסיתי להרחיק אותי אבל לא הצלחתי. כשהגעתי אליו הוא כבר דקר את ויכמן".  

"לא היה כאן רצח"

"אנו טוענים שלא היה כאן רצח, לכל היותר הריגה", אמר עו"ד יצחק לחדשות 2 באינטרנט בתום הדיון. "אנחנו נביא את הטענות שלנו, הפרקליטות תביא את שלה ובית המשפט יצטרך בסופו של דבר להכריע".

"מאחורי גדי יש אישה שתעמוד מאחוריו ותדאג שמי שעשה לו את זה יקבל את מה שהוא צריך לקבל. חשוב לי ולילדים שאהיה פה. הוא אמנם לא יכול לדבר אבל אני יודעת שרצחו אותו בדם קר. אני ראיתי את זה במו עיניי", כך אמרה אלמנתו מיכל, שהבטיחה להמשיך וללוות מקרוב את המשפט.

אלמנתו של גדי ויכמן סתרה את דבריו של אוחיון, שסיפר בחקירת המשטרה כי ויכמן נגח בו ולכן דקר אותו. "גדי לא נגח בו. וגם אם כן, זו לא סיבה לרצח. זה רצח, ולא משנה איך תקראו לזה, האיש שלי נרצח והוא לא איתנו היום. אין שום דבר שמצדיק דבר כזה. הוא לא פגע לו בכבוד, כמו שקראתי שעדן אוחיון אומר, לאיפה הגענו? זה היה גדי אבל זה היה יכול להיות כל אחד אחר".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת