קצינה במשטרה תפצה שוטר שקראה לו "שחור" ב-70 אלף שקלים

קצינה בדרגת רב פקד אמרה על שוטר ממוצא אתיופי "מי זה השחור הזה" ו"תן לשחור הזה שיעשה את זה". השוטר הפגוע החליט שלא להבליג על ההערה המעליבה ותבע את הקצינה ואת המשטרה. בתביעתו טען השוטר כי טיפול המשטרה בפרשה היה לקוי ולכן גם התפטר משורותיה. בית הדין לעבודה פסק לו פיצויים

דרש פיצויים בסך 340 אלף שקלים (חטיבת דובר המשטרה)

שוטר שכונה על ידי עמיתה לעבודה "שחור" יפוצה ב-70 אלף שקלים - כך קבע בשבוע שעבר בית הדין האזורי לעבודה בבאר שבע. קצינה בדרגת רב פקד מימ"ר נגב אמרה על השוטר, בן העדה האתיופית "מי זה השחור הזה שיושב מולך" ו"תן לשחור הזה שיעשה את זה".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

השוטר, שעבד כחוקר נוער, הגיש את התביעה בחודש יולי אשתקד. לאחר שמח"ש (המחלקה לחקירות שוטרים) הודיעה לתובע כי לא יפתחו בחקירה נגד הקצינה בגין התבטאויותיה, פנה השוטר למפכ"ל המשטרה, רפ"ק יוחנן דנינו, בדרישה לפטר את השוטרת המעליבה. דנינו טען כי לאור העובדה שהקצינה נטלה אחריות על התבטאותה האומללה והביעה עליה חרטה, לא ינקטו נגדה הליכים נוספים. לבסוף התפטר השוטר, לטענתו בשל חוסר האמון שרכש למשטרה בשל הטיפול בפרשה.

בתביעתו טען השוטר, שיוצג על ידי עורכי הדין גיא אופיר וגלית ניסים, כי המשטרה טיפלה בפרשה באופן לקוי ודרש מהקצינה ומהמשטרה פיצויים בסך 342 אלף שקלים.

שופט בית הדין לעבודה, אילן סופר, קבע כי טיפול המשטרה בתלונתו של השוטר היה ענייני והגון ולכן דחה את דרישתו לקבלת הפסדי השכר שנגרמו לו עקב התפטרותו. מנגד קבע השופט כי השימוש של הקצינה במילה "שחור" נועד כדי לבזות את התובע בשל מוצאו. "למילה שחור היו שלל הקשרים שליליים - רשימה שחורה, שוק שחור, ספטמבר השחור", פסק. כאמור, השוטר יפוצה ב-70 אלף שקלים על הוצאת לשון הרע וכן ב-10,000 שקלים בגין הוצאותיו המשפטיות.