ניסה לחטוף ולאנוס בת 15 - וייצא בעונש קל

אכרם אבו מוך, עבריין מין מורשע מבקה אל-גרביה, נאשם שניסה לחטוף ולתקוף מינית נערה בת 15 מכרכור - אך היא קפצה מהרכב וכתוצאה מהנפילה איבדה את זכרונה. בימים אלה נחתם הסדר טיעון בין הפרקליטות לבין עורכי דינו, לפיו הוא ירצה 28 חודשי מאסר בלבד. אם בית המשפט יאשר את ההסדר - הוא יהיה חופשי כבר בסוף השנה

זה קרה לפני כשנה במושב כרכור סמוך לאולפנה: נערה בת 15 נמצאה פצועה קשה לאחר שהצליחה להימלט מניסיון חטיפה. בימים אלה, משפטו של הנאשם - עבריין מין מוכר – עומד להסתיים במה שנראה כמו עונש קל למדי.

הנערה שהותקפה אז אושפזה במשך שבועות במחלקת טיפול נמרץ אחרי שאיבדה את הזיכרון, כתוצאה מהקפיצה מרכבו של האיש שניסה לחטוף ולתקוף אותה מינית. במשך ימים ארוכים הייתה זו תעלומה, משום שבת ה-15 לא יכלה לשחזר מה קרה, ורק לאחר התאוששותה התברר כי מדובר בניסיון לעבירות מין.

בעקבות עדותה של הנערה הצליחה המשטרה להגיע אל אכרם אבו מוך, בן 28 מבקה אל-גרבייה, שהורשע כבר בעבר בעבירות מין. יתרה מזאת, את תקיפתה של הנערה הוא ביצע כשעה בלבד לאחר שעזב את בית משפט השלום בחדרה, שם הורשע בעבירת מין אחרת.

במקרה הנוכחי הוא הואשם בתקיפה, ניסיון חטיפה, שני מעשים מגונים בפומבי, חבלה חמורה והפקרה – על כל העבירות האלה הוא ירצה 28 חודשי מאסר ברוטו, לפני ניכוי שליש, כך סוכם בהסדר טיעון בין הפרקליטות לבין פרקליטיו של אבו מוך. אם בית המשפט יאשר את הסדר הטיעון הזה – סביר להניח שכבר בסוף השנה ייצא עבריין המין הזה שוב לחופשי.

נציגת הפרקליטות עו"ד עילית אפשטיין ואלי סבן, עורך דינו של אבו מוך, סירבו להתייחס לידיעה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת