היועמ"ש במכתב חריף נגד מבקר המדינה: אינך דובר אמת

"מהמכתבים החריפים ביותר שהועברו מהיועץ המשפטי לממשלה למבקר המדינה" - כך כונה המכתב שהעביר וינשטיין ללינדנשטראוס בעקבות קריאתו להעמיק את החקירה הפלילית בפרשת "מסמך הרפז". "במספר פגישות בין אנשי משרדי לאנשי משרדך לא העלית את העמקת הנושא הפלילי, וכך גם לא בפגישות עם אנשי מערכת הביטחון", טען וינשטיין

באחרונה טען מבקר המדינה מיכה לינדנשטראוס במספר הודעות מטעמו, כי יש להעמיק את החקירה הפלילית בפרשה הנודעה בתור "מסמך הרפז". כעת, מגיב היועץ המשפטי לממשלה יהודה וינשטיין במכתב תגובה חריף למבקר, בו הוא טוען: אתה טועה ומטעה.

"לאורך כל דרך הטיפול בפרשה מראשיתה ועד סופה, במגעים הסופיים ביני לבינך, ובין אנשי הפרקליטות לעובדי משרדך, לא נשמעו טענות לפיהם היבטים פליליים עולים מפרשה זו. לא במפורש ולא במרומז, לא בכתב ולא בעל פה", לשון המכתב שנחשב לאחד המכתבים החריפים ביותר שכתב יועץ משפטי לממשלה אי פעם למבקר המדינה.

בהמשך, טען וינשטיין כי העמקת החקירה הפלילית לא הועלתה על ידי המבקר או מי מאנשיו במספר פגישות שערכו. "לא טענתם שיש היבטים פליליים בפגישה עם אנשי הפרקליטות ועם מנהלי חטיבת הביקורת במערכת הביטחון, כך גם לא במפגש שקיימת עמי (וינשטיין), ועם פרקליט המדינה", כתב היועץ. "הפעם הראשונה שהעלית טענה בנושא זה, הייתה בפגישה בארבע עיניים שקיימנו ביום הזיכרון", הוסיף וינשטיין.

בנוסף, אמר היועמ"ש כי דוח המבקר הועבר אליו שלא בהתאם לסעיף 14, סעיף על פיו מעביר המבקר חומר חקירה ליועץ המשפטי - תוך המלצה לפתוח חקירה פלילית בנושא. "אוסיף עוד, כי אם במהלך עבודת הביקורת היו עולים לשיטתך חשדות למעשים פליליים בפרשה זו, הדורשים חקירת משטרה, יש להניח כי הם היו מובאים על ידך בפני בכתב ובעל פה, כפי שהבאת בפני כבר לפני זמן רב את החשדות לפלילים, שהוזכרו בפסקה 28 לטיוטת הביקורת, שעלו במסגרת בדיקתך בפרשה זו", סיכם היועמ"ש.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת