אישום: 11 קטינים שתקפו נתינים זרים על רקע גזעני

כתב אישום חמור הוגש נגד קטינים שתקפו נתינים זרים ממוצא סודני ואריתראי, באלות, קרשים ושרשראות ברזל - כפעולות נקם על אירועים פליליים. הפרקליטות: "הם נקטו באלימות חמורה, אכזריות ובריונות לשמה"

לבית משפט השלום לנוער בתל אביב הוגש אתמול כתב אישום נגד 11 קטינים שמואשמים במספר תקיפות של נתינים זרים ממוצא סודני ואריתראי בחודש האחרון - וזאת כפעולת נקם בעקבות פרסומים בתקשורת על ארועים פליליים שבוצעו בידי נתינים זרים.

מכתב האישום שהוגש על ידי פרקליטות מחוז ת"א עולה כי הקטינים התארגנו על מנת לבצע את פעולות הנקם. כתב האישום הוגש נגד 10 מהקטינים בגין התקיפות על רקע גזעני ונגד קטינה נוספת בגין עבירות רכוש בלבד. הנאשמים מואשמים בכך שתקפו נתינים זרים שעברו בדרכם באקראי, תוך שימוש בכלי תקיפה שונים. בחלק מן האירועים אף נשדד רכושם של הזרים, וזאת על רקע השתייכותם האתנית וארץ מוצאם.

"תקפו באבנים ושרשרת ברזל"

עוד עולה מכתב האישום כי שלושה מהמקרים התרחשו בסמוך לשוק התקווה בת"א. הנאשמים תקפו נתינים זרים בקרשים ואלות. בשניים מן המקרים הנאשמים גנבו מהמתלוננים את אופניהם. אירוע נוסף התרחש בסמוך ל"בית דני" בת"א. הנאשמים תקפו נתין אריתראי כשהם מצויידים בקרשים, אבנים ושרשרת ברזל, והיכו אותו בראשו ובשאר חלקי גופו. המתלונן פונה לבית חולים באמבולנס, ונזקק לטיפול רפואי.

באירוע אחר הוכה נתין זר בסמוך לגן התקווה, כאשר במהלך התקיפה נעזרו הנאשמים בקסדת אופנוע, אלת גולף ושרשרת ברזל. במקרה נוסף פרצו חלק מן הנאשמים לחנותו של נתין זר, וגנבו מוצרים בשווי של כאלפיים שקלים. כמו כן, התפרצו חלק מן הנאשמים לחנות נוספת, וגנבו את הקופה.

הקטינים מואשמים בעבירות שונות של קשירת קשר לביצוע פשע, תקיפה בנסיבות מחמירות, שוד בנסיבות מחמירות, תקיפה בנסיבות מחמירות, חבלה חמורה בנסיבות מחמירות, התפרצות וגניבה. הפרקליטות החליטה במקרה זה לצרף לכל העבירות נסיבה מחמירה בדבר "מניע גזעני" - שמשמעותה הכפלת העונש המקסימלי, זאת בהתבסס על חומר ראייתי שנאסף על ידי המשטרה, שבאמצעותו ניתן להוכיח קיומו של מניע גזעני.

הפרקליטות, באמצעות עו"ד מורן לביא, ביקשה מבית המשפט להורות על מעצרם של חלק מן הנאשמים, ולהטיל תנאים מגבילים על הנותרים. בבקשה נטען כי "הנאשמים בחרו לקחת את החוק לידיהם ולבוא בחשבון עם ציבור שלם, רק על שום השתייכותו וארץ מוצאו. זאת עשו, ללא שבחלו באמצעים ותוך שנקטו באלימות חמורה, אכזריות ובריונות לשמה, ואף בחלק מהאירועים עשו שימוש בנשק קר ובאופן מסוכן. הדברים נאמרים ביתר שאת, מקום בו הנאשמים בחרו לתקוף קורבנות באקראי, ללא כל היכרות מוקדמת, אך בשל שנקראו בדרכם, ולאור עובדת היותם נתינים זרים".  

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת