פרסום ראשון: שירזי מבקש לבטל את ההסכם עם עד המדינה במשפטו

העבריין שמואשם בשורת עבירות חמורות בהן הלבנת הון ואיומים, קורא לבטל את ההסכם שנחתם עם עד המדינה בעניינו. בעתירה שיגיש מחר לבג"ץ טוען שירזי: "עד היום ממשיך עד המדינה להלום במדינה ולפגוע פגיעה קשה באזרחיה"

ריקו שירזי עותר לבג"ץ. ארכיון (חדשות 2)

העבריין ריקו שירזי יגיש מחר בבוקר עתירה לבג"ץ, בבקשה לבטל את ההסכם שנחתם עם עד מדינה במשפט המתנהל נגדו. מאחר והוטל על זהות עד המדינה צו איסור פרסום גורף, לא ניתן לחשוף את זהותו או את הקשר שלו לשירזי.

שירזי, שמואשם בין היתר בעבירות מס בגובה מיליוני שקלים, טוען כי חוסר מוסריות מעשיו של עד המדינה הוא כה גבוה, עד כי "אסור היה למדינה לתת לו ליהנות מפירות עוולותיו באופן כה מפליג".

בעתירה שיגיש מחר שירזי באמצעות עורכת דינו ליה פלוס, מדגיש שירזי כי "עד היום ממשיך עד המדינה להלום במדינה ולפגוע פגיעה קשה באזרחיה וזאת בנוסף לנזק שגרם למדינה המסתכם בהון עתק".

עו"ד פלוס אמרה לחדשות 2 באינטרנט בתגובה: "עתירת צוות ההגנה לבג"ץ דורשת את התייחסות המדינה שתסביר לבית המשפט העליון, מדוע זה נכון, מוסרי וראוי לאפשר לעד המדינה לחמוק מחובות של מיליוני שקלים לאזרחים תמימים, תמורת מעצרו של שירזי".

"עד המדינה וילדיו ישלמו"

שירזי מואשם כי הוציא חשבוניות פיקטיביות ביותר מ-25 מיליון שקל, ובכך סייע לאחרים להתחמק מתשלום מס. עוד הוא מואשם בהתחמקות מתשלום מסים בגין הכנסותיו ביותר מ-3 מיליון שקלים, בהתחמקות מתשלום מע"מ בסך של יותר מחצי מיליון שקלים ובעבירות של הלבנת הון בסכומים של יותר מ-14.5 מיליון שקלים.

כתב האישום שהוגש נגד שירזי מייחס לו גם עבירות של שיבוש הליכי משפט ואיומים, לאחר שבמסגרת החקירה איים, בין היתר בנוכחות שוטרים, בפגיעה פיזית בעד המדינה שמסר עדויות מפלילות נגדו.

עוד עולה מכתב האישום כי שירזי איים בעבר לפגוע בעד המדינה ואמר: "עד המדינה וילדיו ישלמו על מעשיו של עד המדינה, ואלוהים ישלם להם בתרופות". בנוסף ציין: "גם אם עד המדינה יהיה בתאילנד על חוף הים, ימצאו אותו, ואלוהים ישלם".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת