3 שנות מאסר לנהג "אגד" שכלא נערה באוטובוס ותקף אותה מינית

מוחמד זועבי, תושב כפר כנא, הסיע ב-2010 נערה בת 15 ב"קווי לילה" בחיפה. דווקא בהסעה שאמורה להביא אותה לביתה בשלום - הוא כלא אותה וביצע בה מעשים מגונים. היום גזר עליו בית המשפט 3 שנות מאסר ופיצויים לנערה. גם לפני גזירת עונשו טען בבית המשפט: "אני הקורבן פה"

מוחמד זועבי, היום בביהמ"ש (חדשות 2)

בית משפט השלום בחיפה גזר בצהריים שלוש שנות מאסר בפועל ו-8 חודשי מאסר על תנאי על מוחמד זועבי, נהג "אגד" בן 42 מכפר מנדא, לאחר שהורשע בביצוע מעשה מגונה וכליאת שווא של תלמידת בית ספר - כשהסיע אותה באוטובוס "קווי לילה" בחיפה. עוד נקבע שזועבי יפצה את הקורבן ב-20 אלף שקלים.

המקרה הקשה אירע בקיץ 2010. זועבי הסיע נוסעים בקו 205 בחיפה, והנערה, אז בת 17, ביקשה ממנו לעצור לה במרכז הכרמל, כדי שתוכל לעבור לאוטובוס אחר המוביל לביתה. באותו זמן, היה באוטובוס עוד נוסע אחד בלבד. כשזועבי לא עצר בתחנה המבוקשת היא ביקשה ממנו לעצור אך הוא סירב.

בשלב מסוים, לאחר שהנוסע האחרון ירד, אמר הנהג לנערה כי היא יפה, ציין בפניה שהבחין בה כשהתנשקה עם חבר שלה בתחנת האוטובוס, אמר שהדבר גירה אותו והושיט לה את ידו. זועבי נהג את הרכב למגרש אוטובוסים, עצר, התיישב באחד המושבים המיועדים לנוסעים, סגר את הווילון וביקש ממנה לשבת לידו.

מעשים מגונים במשך דקות ארוכות

הנערה סירבה ואז תפס הנהג את ידה, משך אותה לעברו, והושיבה על ברכיו. כשניסתה להיחלץ, אחז בה בכוח וליטף חלקים אינטימיים בגופה. הוא חיבק אותה בכוח, נגע בחזה מעל חולצתה וניסה לנשקה בצווארה ובשפתיה. לאחר דקות ארוכות חדל ממעשיו, חזר לכיסא הנהג והסיע אותה לשכונת מגוריה.

השופט זאיד פלאח כתב בהכרעתו שהמתלוננת "נפלה קורבן ליצריו המתפרצים של הנאשם", ושענישת בית המשפט אמורה להעביר לה מסר של עידוד, שתדע שמעשיו בה הם בלתי נסלחים וכי גרסתו, לפיה היא בדתה את סיפור הפגיעה בה בכדי לתרץ את חזרתה המאוחרת לבית הוריה, הינה גרסה "בדויה ומקוממת". "ידעו הנאשם ודומיו, שגופן של נשים אינו הפקר, וכי כל פגיעה באישה עלולה להוביל לענישה כואבת", הדגיש.

השופט פלאח הבהיר שהנהג הפוגע לא לקח אחריות על מעשיו, וגם בדבריו האחרונים, שנאמרו בטרם גזירת עונשו, הדגיש את היותו "קורבן" וכן ואת חסדיו כלפי המתלוננת עת הסיעה לביתה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת