הסיבה לרצח: המנוח היה ערבי

18 שנות מאסר נגזרו על פנחס אבורמד בן 29 מנהריה, שהורשע בהריגתו של ג'מאל כיוואן על רקע היותו ערבי, בדצמבר 2010. "מה יש לערבים לעשות פה?", אמר למנוח בפתח ביתו לפני שדקר אותו עם סכין. השופטת: "מקרה נוסף של אלימות קשה שהוביל למותו המיותר של המנוח"

דקר למוות כי היה ערבי, אילוסטרציה (AP)

18 שנות מאסר נגזרו היום בבית המשפט המחוזי בחיפה על פנחס אבורמד, בן 29 מנהריה, שהורשע בעבירות הריגה של המנוח ג'מאל כיוואן על רקע היותו ערבי. השופטת צילה קינן קבעה כי יוטל עליו בנוסף מאסר על תנאי לתקופות של 20 חודשים ו-10 חודשים בהתאם לסוגי העבירות וכן יהיה עליו לשלם פיצוי לעיזבון המנוח בסך 80 אלף שקלים.

הרצח התרחש בליל שבת, 18 בדצמבר 2010, סמוך לשעה 01:00 כשכיוואן היה בביקור בנהריה עם חברו ויצא מהרכב כי פגע במדרכה. הנאשם, שהבחין בכיוואן, בן 26 במותו, פנה אליו בזלזול ואמר לו "מה אתה עושה פה? מה יש לך לעשות פה? מה יש לערבים לעשות פה?". בעקבות הדברים החל ויכוח בין הנאשם למנוח.

הנאשם דרש מהשניים להסתלק מהמקום ואיים שאם לא יעזבו הוא "ישרוף אותם". בהמשך עזב אבורמד את המקום, חזר לבניין בו הוא מתגורר, נטל סכין ומוט ברזל, שב לזירת האירוע והחל להכות את כיוואן באמצעות מוט ברזל. "המנוח הפיל את הנאשם ארצה ושכב מעליו ואז דקר אותו באמצעות סכין מה שגרם למותו", נכתב בגזר הדין.

"זהו מקרה נוסף של אלימות קשה תוך שימוש בסכין שהוביל למותו המיותר של המנוח", כתבה השופטת צילה קינן. "צעיר נורמטיבי שלא הרע לאיש ואשר הותיר אחריו במותו משפחה שבורה וכואבת".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת