הולך לכלא – באיחור של 11 שנה

לפני 11 שנים אדם בשנות ה-20 לחייו הורשע על ידי בית המשפט בתקיפה, הוגדר כעבריין מסוכן, והשופט הטיל עליו עונש מאסר של 4 שנים. אולם כשהגיע אל בית הכלא נאמר לו שחסרה חתימה ואי אפשר להכניס אותו למאסר. הוא חזר הביתה וחיכה לטלפון – שלא הגיע. כעת, לאחר שנעצר באשמה אחרת, המשטרה דורשת למצות את הפסיקה מ-2001

גבר בשנות ה-30 לחייו ירצה את עונשו באיחור של 11 שנה, בגלל טעות שמקורה בחוסר של חתימה אחת בלבד. כאשר החליט בית המשפט לכלוא את האדם שתקף צעירה וגזר עליו ארבע שנות מאסר, וגם הוגדר כעבריין מסוכן, לא עלה בדעתו של איש כי המאסר לא יתממש לעולם.

אבל כך אכן ארע. כשגיע הצעיר אל בית הכלא, בישר לו היומנאי כי לא ניתן לכלוא אותו. הסיבה לכך לטענת היומנאי הייתה מחסור בחתימת בית המשפט.

לדברי המורשע, הוא פנה למערכת בתי המשפט ולמשטרה כדי להתחיל ולרצות את העונש, ונדחה לפחות פעמיים. "הגעתי אל היומנאי, הצגתי לו את הפתק מבית המשפט. היומנאי ענה לי שאין חתימה מתאימה ולא ניתן לאסור אותי. מה שקרה זה שאני מנסה לשכנע אותם לאסור אותי. הלכתי הביתה וחיכיתי לטלפון - אבל לא התקשרו אליי במשך 11 שנים".

"נעשה לו עינוי דין"

"הבקשה תמוהה לדרוש מאדם לרצות את עונשו, אחרי שלא נעשתה שום פעולה למצות איתו את הדין, זהו עינוי שיש לו טעם לפגם", מסביר עו"ד יניב אביטן את גרסת מרשו. "לכן פנינו לנשיא המדינה בכדי שיחנון אותו בגלל עינוי דין".

הנהלת בתי המשפט מסרה בתגובה כי "פקודת המאסר נשלחה עם עותק למשטרה והאחריות המלאה על האסיר היא של המשטרה". המשטרה מצידה טענה שהאסיר לא אותר בזמנו, והוגדר כעבריין נמלט. רק לאחרונה נעצר, במקרה, בגלל חשד אחר והוחלט כי ירצה את עונשו כעת.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת