הפך לנכה בפינוי עמונה - ויפוצה ע"י המדינה ב-250 אלף ש"ח

המדינה תשלם פיצויים של כמעט רבע מיליון שקלים לפעיל שהתבצר לפני 6 שנים בפינוי בעמונה, והוכה על ידי קצין יס"מ מוטי מהאגר. נגד הקצין עצמו תלוי ועומד גם תיק פלילי בפרשה, והוא עדיין בשירות

שש שנים אחרי, ישי גרינבאום יכול לרשום לעצמו ניצחון ראשון בעקבות האירועים הקשים שחווה בבית מספר שבע בעמונה. זה קרה בין שלל האירועים שהתרחשו באותו היום בו פונה היישוב ב-2006, והעימותים שגרמו לפציעתם של יותר מ-200 בני אדם.

בית משפט השלום החליט היום כי המשטרה צריכה לפצות את ישי בסכום של כמעט 250 אלף שקלים - בגלל שהשוטרים הכו את גרינבאום וחבריו בבית. האירוע תועד במצלמות בבית - ובתמונות נראה קצין יס"מ מוטי מהאגר, ניגש לקבוצת פעילי הימין היושבים על הרצפה ומכה אותם באמצעות אלה בראשם ובפלג גופם העליון.

"הנכות תישאר"

"אני שמח על הפסיקה של בית המשפט, אבל זה לא פיצוי, כי הנכות תישאר", אמר היום בתגובה גרינבאום לחדשות 2 באינטרנט. "ארבעה שוטרים נכנסו לבית כשאנחנו שרנו, עם אלות, ופשוט הכו בנו ללא רחם. אני שברתי את היד".

בעקבות הנזק הפיזי שנגרם לו מהמכות הללו, ישי קיבל 10% נכות. במקביל לתביעת הנזיקין, מח"ש הגישה כתב אישום למהגר התלוי ועומד כבר ארבע שנים. בכל התקופה הזאת, הוא מעוכב קידום במשטרה. במשטרה אומרים היום כי כל עוד מתנהל הליך נגד מהגר והוא לא הורשע, אין כל מניעה כי ייקח חלק במשימות כשוטר מן המניין.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת