תביעה: הרופאים איבחנו אבן בכליה אחת, וניתחו את האחרת

אישה שנותחה בבית החולים בילינסון לפינוי אבן בכליה, תובעת כעת מהמוסד הרפואי פיצויים בסך 156 אלף שקלים בטענה שרופאיו ניתחו את הכלייה הלא נכונה. הטעות המביכה נחשפה לאחר שהמטופלת שבה אל בית החולים עם אותם הכאבים שעליהם התלוננה מלכתחילה. בדוח הנתיחה השנייה נכתב: "הסברנו לחולה את הטעות"

לאחר 4 ימים התגלתה הטעות, ארכיון (AP)

תושבת השרון שטופלה בבית החולים בילינסון בשל אבן בכליה, תובעת כעת מהמוסד הרפואי פיצוי בסך 156 אלף שקלים לאחר שרופאיו ניתחו בשוגג את הכליה הלא נכונה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בשל עוויתות כואבות שהופיעו באחת מכליותיה, אושפזה האישה בחודש אפריל האחרון במחלקה האורולוגית שבבית החולים בילינסון. בדיקות שעברה הצביעו על הצטברות אבן בכלייתה הימנית של האישה, אבחנה שמצריכה לעתים גם התערבות כירורגית.

במהלך הניתוח שנערך לסילוק האבן, התקשו המנתחים לזהות את החסימה המתוארת – זאת מבלי להקדיש תשומת לב לעובדה כי הם מנתחים את כלייתה השמאלית הבריאה של האישה במקום את כלייתה הימנית. למרות שלא מצאו כל ליקוי בכליה המנותחת, המשיכו הרופאים בניתוח ובסופו אף התקינו תומכן רפואי (סטנט) בכליה הבריאה. הבלבול באיברים לא מנע מצוות המנתחים לציין בדוח הנתיחה כי ההליך בוצע בכליה הימנית שנזקקה לו.

"הסברנו לחולה את הטעות", ארכיון (AP)

ארבעה ימים לאחר שבוצע בה ההליך השגוי, שבה האישה אל חדר המיון של בית החולים והתלוננה על אותם הכאבים שעליהם דיווחה מלכתחילה. במהלך בדיקה שבוצעה לה התבררה השגיאה המביכה. כתוצאה מכך נאלצה האישה לעבור ניתוח שני, שבמהלכו סולקה האבן מהכליה וכך גם התומכן שהותקן בזו המתפקדת. בדוח הנתיחה של ההליך החוזר ציינו הרופאים כי הסבירו לחולה על הטעות שאירעה בזמן הניתוח ועל הצורך להוציא את הסטנט מהכליה השמאלית ולהתקין אחר בזו הימנית.

בעקבות המקרה, החליטה המטופלת הזועמת לתבוע מבית החולים פיצויים בסך 156 אלף שקלים בגין רשלנות רפואית. בכתב התביעה שהגישה בשבוע שעבר באמצעות עו"ד דן אשכנזי לבית משפט השלום בכפר סבא, נטען כי הרופאים ביצעו את הניתוח הראשון באופן רשלני, תוך פגיעה באזורי גוף שלא היו אמורים להיפגע, תוך הזנחת האיברים שבהם היו אמורים לטפל.

מבית החולים בילינסון נמסר בתגובה: "כתב התביעה טרם הגיע לבית החולים. לכשיגיע נלמד את הפרטים ונערך להגשת כתב הגנה".

לפניות לכתב: ItaiA@ch2news.tv