"נמצא את האשם - גם אם הוא בשר מבשרנו"

כשד"ר גיא מעוז, אחיו הבכור של דניאל מעוז, קיבל את הידיעה על רצח הוריו, היה לו ברור שאחיו קשור לכך, אך לא ציפה לגלות שהוא זה שאחז בסכין על פי כתב האישום. כעת הוא מתמודד עם המשפט שמרסק את משפחתו ומצהיר שלא ישוב לקשר עם האח הנאשם:"אין סיכוי כזה"

ד"ר גיא מעוז, אחיו הבכור של דניאל מעוז, הגיע במיוחד לארץ מארצות הברית כדי להיות נוכח במשפט שבו נאשם האח ברצח הוריהם. למרות הקשר המשפחתי בין השניים, הוא מעיד כי הוא חש ניכור מאחיו, ומספר שחשד מהרגע הראשון שהוא קשור לרצח - אך לא הבין עד כמה.

"לא עובר יום שאני לא משחזר את התמונה הזאת של ההורים שלי, שאבא שלי מתעורר ורואה את דני עם סכין ואמא שלי יורדת ורואה את מה שהיא רואה, זה מאוד קשה", סיפר ד"ר מעוז בריאיון בלעדי לחדשות 2.

רצח ההורים תפס את ד"ר גיא מעוז בארצות הברית שם הוא מתמחה. מהרגע הראשון היה ברור לו שהרצח קשור לאחיו דניאל, אך לא חשב שהאח עצמו הוא שאחז בסכין. "הדבר הראשון שעבר לי בראש: 'בבקשה שזה לא קשור לדני', כי ידענו שיש לו קשר לעולם הפלילים והחשש הכי גדול שלי היה שהוא יסתבך בחובות", מספר גיא. "התסריט הכי גרוע שיכולתי להעלות על הדעת הוא שהוא שלח אנשים לפגוע בהורים שלי".

על התנהגותו החריגה של דניאל לאחר הרצח, מעיד גיא מזיכרונותיו מהלוויה. "אני זוכר ששלושת האחים עמדנו בכינו וחיבקנו אחד את השני, ודני תפס פינה בצד", אמר גיא. "אני לא ראיתי אותו בוכה. ההתנהגות הרגשית שלו חיזקה את החשדות שהיו אצלנו לכך שהוא קשור. כנראה שאתה לא יכול לעשות דבר כזה חריג ולשדר לכל העולם שהכל בסדר. משהו החייב לצאת החוצה - וכנראה שזה יצא".

"נמצא את האשם - גם אם הוא בשר מבשרנו"

לא טבעי לאחים לא לצעוד יחד ברגעי משבר, אך זו לא התמונה במשפחת מעוז בימים אלה. "מה שקרה פה הוא שההורים שלנו נרצחו, ואנחנו ניקח חלק בכל תהליך שהמטרה שלו היא למצוא את מי שאשם, גם אם זה בשר מבשרנו", מצהיר ד"ר מעוז.

בעיית ההימורים של דניאל הייתה סוד גלוי במשפחה, אך היה שלב שבו חשבו שהיא עברה. עד שנודע על מחלת הסרטן של האם, הרגע בו בחר דניאל מעוז להתוודות על כך שהוא עדיין מהמר. "כשכולנו הבנו שהזמן שלה מוגבל, הוא בחר להתוודות על בעיית ההימורים שלו. ואני לא הבנתי איך הוא יכול לעשות את זה כשכולנו מתמודדים עם מצב שהוא כלך כך קשה. להגיד 'אמא, אבא, אני מהמר' ולשבור אותם נפשית, לא היה לי ברור איך הוא יכול לעשות את זה".

רק אחרי חקירת המשטרה התברר לחוקרים שלדניאל אח תאום, ואז נולד גם קו ההגנה שבחר לפיו אחיו התאום ניר ביצע את הרצח. זה היה הרגע שחתם סופית את הנתק בין האחים. לדברי ד"ר מעוז, אין שום סיכוי שהקשר עם אחיו ישתפר בעתיד אחרי מה שעשה לדבריו. "אני מגיע לארץ לראות אותו פעם ראשונה בסיטואציה של בית מעצר, בית משפט והאשמה כזו, ואין משהו שיביא אותי לנהל איתו שיחת נפש. אין מצב כזה", סיכם.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת