פנייה ליועץ המשפטי לממשלה: "חקירה פלילית נגד בכירים במכון לרפואה משפטית"

לפני 12 שנה הורשע דניס אייזן בהריגת בנו בן ה-3 חודשים. במשך 5 שנים שבהן ישב בכלא טען כל הזמן כי הוא חף מפשע. לאחר שטענו במכון לרפואה משפטית שכל הרקמות מנתיחת התינוק נקברו, נמצאו בו איברים שהיו עשויים להביא לזיכויו של האב

הסניגור הציבורי הראשי ד"ר יואב ספיר, פנה במכתב ליועץ המשפטי לממשלה יהודה ויינשטיין בו הוא מבקש להורות על פתיחת חקירת פלילית נגד בכירים במכון לרפואה משפטית בחשד לשיבוש מהלכי משפט, העלמת ראיות ועדות שקר.

מדובר בפרשה שהתרחשה לפני 12 שנה, בה הודה דניס אייזן בהריגת בנו בן השלושה חודשים ונגזרו עליו 20 שנות מאסר. ההרשעה הסתמכה על חוות דעת פתולוגית שקבעה שהילד מת מחבלה בראש כשהאב היה האחרון שהיה איתו.

לפני שבע שנים, בצעד יוצא דופן, השופט אהרון ברק החליט שיתקיים משפט חוזר לאייזן, על סמך טענות שונות שהעלו בסנגוריה הציבורית. המשפט התנהל ולאחר חמש שנים הגיעו הסניגורים והתביעה להסדר טיעון, במסגרתו אייזן הורשע בהריגה בקלות ראש. עוד במסגרת ההסדר אייזן היה צריך להתשחרר בחלוף חמש השנים שאותן ריצה.

לאורך כל המשפט החוזר, טענו במכון לרפואה משפטית טענו במכון לרפואה משפטית שאין להם רקמות מגופת התינוק ושמה שהיה - נקבר.

ממשרד הבריאות נמסר בתגובה: המכון לרפואה משפטית ישתף פעולה כל חקירה ומבקשים להדגיש כי האיברים התגלו במסגרת פרויקט שיזם משרד הבריאות להביא לקבורה את כל הרקמות.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת