דניאל מעוז מעיד: "אני מסוגל לרצוח רק את רוצח הוריי"

הנאשם ברצח הוריו ממשיך לספק את גרסתו לליל הרצח בבית המשפט, במסגרת החקירה הנגדית. "לא תכננתי לנקות את ציפורניי הוריי, לא תכננתי כלום. ניר הוא הרוצח!", זעק מעוז מעל דוכן העדים, והודה כי תיכנן להצית כתם דם שהיה על גופת אביו. תמר מעוז הוצאה מהאולם לאחר שדניאל טען כי היא מגחכת על דבריו ומפריעה לו

גם היום נמשכת בבית המשפט המחוזי בירושלים החקירה הנגדית של דניאל מעוז, הנאשם ברצח הוריו נורית ונח ז"ל.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת  

במהלך עדותו, חזר דניאל על גרסתו לפיה אחיו ניר הוא זה שדקר את הוריו עשרות פעמים. "הוא רצח!", צעק מעוז במהלך עדותו, "האדם היחיד שאני מסוגל לרצוח זה את האדם שרצח את הוריי". בנוסף המשיך מעוז לטעון כי אחיו התאום ניר התעלל בו וסחט אותו, לדבריו במשך "כל ימי חיי".

היום סיפק דניאל מעוז לראשונה הסבר מדוע החליט לנקות את ציפורניי הוריו לאחר הרצח. "זה בא לי מהטלוויזיה, תמיד מדברים שם על זה שיש שרידים אחרי מאבק. לא תכננתי לנקות בציפורניים, לא תכננתי אקונומיקה, לא תכננתי כלום. הכל פשוט קרה באותו הרגע", אמר.

בהמשך עדותו סיפר דניאל על כתם דם בו הבחין על גופת אביו, כתם שחשב שעלול להיות שלו או של ניר. "הצתתי את הגפרור ואז כיביתי אותו. אני לא זוכר למה, הסיטואציה הייתה כל כך קשה שאני לא מצליח לזכור. לא התכוונתי להצית את גופת אבי".    

בעדותו הדגיש את יחסיו עם אחיו התאום, שהתעלל בו לדבריו. "עצוב ששושב רוצים לדבר על נטיותיי המיניות. אני עצוב בזמן שיש מישהו באולם שיכול לשים סוף. הוא יושב באולם שותה קפה ואני עצוב", אמר מעוז כשהוא מצביע על אחיו ניר והוסיף "בעקבות היחס של ניר כלפיי במהלך השנים הייתי צריך לפנות למרכז לנפגעי עבירה".

בעניין בחירותו לא להזעיק את המשטרה אמר "היום אני מבין קצת אחרת את העניינים. לא בטוח שאם הייתי מזעיק את המשטרה זה היה עוזר. אני כל לילה חושב איזה פחדן הייתי ואחר כך חושב למה לא התקשרתי למשטרה". בהמשך העדות נשמעה שיחת טלפון בין האחים כשבועיים לאחר הרצח, שבו הם מתלוננים על התנהלות החקירה.

השופט תקף את מעוז במהלך הדיון על כך שאינו משיב לשאלות הפרקליטים. מעוז מצדו השיב כי אין לו מה להפסיד יותר לאחר שסיפורו הפך ציבורי. "לא נותרה לי סיבה לחיות", אמר מעוז. "גם אם אזוכה, אין לי כבר לחפש בחוץ. הסיפור שלי הפך טרגי ואין לי מה להסתיר".

"הוא לא חלק מאיתנו -  שיירקב בכלא"

עדותו של דניאל מעוז החלה ביום שני האחרון, ועוררה סערה ותחושות קשות בקרב שלושת אחיו: גיא, ניר ותמר. "הגעתי מארה"ב להיות עם אחותי תמר ואחי ניר בימים קשים אלו", אמר גיא מעוז, שמתח ביקורת קשה על עדותו של דניאל, שהאשים את ניר אחיו התאום ברצח. "לכל מי שהיה באולם ברור שדניאל הוא רוצח קר ואכזר. אנחנו תומכים ומאמינים לניר במאה אחוז, והיה ברור לכל מי שהיה באולם שהעדות של דניאל היום הייתה מעוותת ומלאת שקרים".

"יתר על כן", הוסיף גיא, "היא חיללה את זיכרון הורינו האהובים. אנחנו נמשיך להיות מאוחדים ולתמוך אחד בשני עד להכרעת הדין, וגם לאחריה בהתמודדות עם מה שהרוצח עולל לנו".

גם האחות תמר מעוז נקטה בקו דומה במהלך דבריה. "דניאל, אותו גידלו הוריי בחום ואהבה - כבר לא חלק מאיתנו", תקפה. "אני מקווה שיירקב בכלא שנים ארוכות ושלא יטריד אותנו יותר".

תמר וגיא מעוז (חדשות 2)

עורכת הדין טלי איזנברג ממרכז נגה, המייצגת את משפחת מעוז, אמרה בתום הדיון כי "ברמה המשפטית אנחנו מכירים בזכותו של נאשם להגן על עצמו ולמסור את גרסתו. אבל הגיע הזמן שהמערכת המשפטית תבחן דרך שבה לא יוטל רפש בנפגעי העבירה, שמתמודדים עם המציאות הקשה".  

עדות הנאשם: "הרוצח יצא מהאולם"

"אני לא רצחתי את הוריי. הרוצח יצא עכשיו מהאולם" - כך הכריז לפני יומיים דניאל מעוז, הנאשם ברצח הוריו נח ונורית בביתם בירושלים באוגוסט האחרון, שעלה לראשונה על דוכן העדים בבית המשפט המחוזי בעיר. דניאל, שמסר למשטרה ארבע גרסאות שונות, טוען כי אחיו התאום ניר הוא זה שדקר את בני הזוג למוות. ניר עצמו עזב את אולם בית המשפט עם תחילת העדות.

בתחילת עדותו התייחס דניאל לבעיית ההימורים ממנה הוא סובל, שהובילה אותו לגירושים מאשתו לשעבר, ועל פי האישום הובילה אותו בסופו של דבר גם לפגוע באביו ואמו כדי לכסות את החובות אליהם נקלע. "הסיבה לגירושים זה התמכרותי להימורים. הבטחתי לאשתי לשעבר שאני לא אהמר ועמדתי במילתי במשך שנה וחצי, אבל היה לילה אחד שבו מעדתי וגרושתי בחרה לסיים את הנישואים", סיפר בפתח עדותו וציין כי בליל הרצח, חובותיו עמדו על סכום של כ-200 אלף שקלים.

כשנשאל אם זו הסיבה שהובילה אותו לרצוח את הוריו, הפנה מעוז אצבע מאשימה לעבר אחיו התאום. "אני לא רצחתי את הוריי. הרוצח יושב או שהוא כבר יצא מן האולם", אמר כשהוא מצביע לכיוונו של ניר. "זה מגוחך, המדינה הבינה את זה כבר מזמן, אבל המדינה והמשטרה לא הייתה בזמן, ויש כל מיני טעויות שנעשו במסגרת החקירה. אם החקירה הייתה מתארכת, היא הייתה מבררת את הפרטים מבלי שהיה צורך לעצור אותי".

"אם לא הייתי נשאר בשירותים, כנראה שלא הייתי פה"

דניאל סיפר כי היה עד לרגעי הרצח: "הייתי בשירותים, שמעתי רעש שבתחילה חשבתי שזה אבי ואז שמעתי את ניר בטון עצבני, לא שמעתי את תוכן השיחה. תוך שניות שמעתי את אבי צועק, צווח אני קופא על מקומי אני רוצה לזוז ולא מצליח. אחרי כמה שניות אני שומע את אבי אומר: 'נורית משטרה!'. אני שומע את אמי במין צעקה של בהלה, ואני שומע אותה צועקת "הוא רוצח אותי, הוא רצח אותי".

"אני מזהה את ניר ומזנק עליו ביבבה, 'מה עשית?'", סיפר מעוז. "אני עוד לא יודע מה מצב ההורים, אני יכול רק להניח. ניר הטיל אותי על הרצפה ובעט בי בצד שמאל, אני לא מצליח לנשום מהעוצמה, והוא פתח בשאלה של תדהמה 'מה אתה עושה פה? אם תפתח את הפה אתה הבא בתור".

דניאל הסביר מדוע לא סייע להוריו בזמן שהותקפו: "בדיעבד קשה לי עם זה שנשארתי בשירותים, אבל אני רוצה לומר שאם לא הייתי נשאר בשירותים כנראה שלא הייתי פה. אני וניר זה לא כוחות, ברור לי שמדובר באדם מיומן ומאומן ואני מניח שחמוש".