יוצא לחופשה ראשונה: משה קצב ישתתף בחתונת בנו

למרות שלא הודה במעשיו ולא הביע חרטה, הורשה הנשיא לשעבר והאנס המורשע משה קצב לצאת לחתונת בנו ביום ראשון הקרוב. ההחלטה התקבלה בעקבות הערכת מסוכנת שנערכה לקצב בשב"ס - שקבעה כי הוא אינו מסוכן לציבור. קצב יזכה לחופשה בת שבע שעות, ללא אזיקים וללא אבטחה, לאחריה ישוב לתאו

שבעה חודשים לאחר שנכלא, ייצא האנס המורשע משה קצב לחופשה ראשונה מבית הסוהר. קצב, שביקש לצאת לחתונת בנו ביום ראשון הקרוב, קיבל את האישור בשל חוות דעת חיובית של המרכז לבריאות הנפש של השב"ס, שקבע כי הוא אינו מסוכן לציבור.

למרות שקצב אינו זכאי לחופשה מכיוון שהוא הודה או הביע חרטה על מעשיו, הוא יזכה לשבע שעות חופשה - ללא ליווי, ללא אזיקים וללא מדי האסיר. בתום שבע השעות ישוב קצב לתאו בכלא. במקביל, קבע אמש בית המשפט העליון כי גזר דינו של קצב הוא חלוט, ולמעשה דחה את הערעור שהגישו עורכי דינו וקבע סופית כי גזר הדין יישאר על כנו.

לובש מדי אסיר כתומים

לפני כשבועיים נכנע האנס והנשיא לשעבר משה קצב לדרישת שירות בתי הסוהר. קצב, שסירב ללבוש את מדי האסיר הכתומים ובשל כך לא זכה לביקורים, הסכים ללבוש את המדים על מנת שבתו דגנית תוכל לבקרו בבית הכלא.

בכך בוטל ההסדר עליו סוכם בינו לבין השב"ס, לפיו קצב יוכל לקבל ביקורים כשהוא לובש אך ורק את מעיל האסיר. על ביטול ההסדר החליטו ראשי השב"ס לפני כשבועיים, כאשר קבעו כי קצב הינו אסיר כמו כל האסירים, ואין לחרוג מהנהלים גם כאשר מדובר בנשיא לשעבר.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת