האחים מעוז נגד דניאל: "שיירקב בכלא לשנים ארוכות"

בתום עדותו היום בבית המשפט, תקפו בני משפחת מעוז את דניאל, הנאשם ברצח הוריהם. "הוא כבר לא חלק מאיתנו יותר", אמרו תמר וגיא. "לכל מי שהיה באולם ברור שדניאל הוא רוצח קר ואכזר, עדותו הייתה מעוותת ומלאת שקרים וחיללה את זכר הורינו האהובים". צפו בדברים הקשים של בני המשפחה

בבית המשפט המחוזי בירושלים הסתיימה אחר הצהריים עדותו של דניאל מעוז, הנאשם ברצח הוריו נח ונורית מעוז, ששוב סירב להודות באשמה והאשים את אחיו ניר ברצח. בתום הדיון, יצאו שניים מאחיו ותקפו אותו בחריפות מול המצלמות.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק    

"הגעתי מארה"ב להיות עם אחותי תמר ואחי ניר בימים קשים אלו", אמר גיא מעוז, שמתח ביקורת קשה על עדותו של דניאל, שהאשים את ניר אחיו התאום ברצח. "לכל מי שהיה באולם ברור שדניאל הוא רוצח קר ואכזר. אנחנו תומכים ומאמינים לניר במאה אחוז, והיה ברור לכל מי שהיה באולם שהעדות של דניאל היום הייתה מעוותת ומלאת שקרים".

"יתר על כן", הוסיף גיא, "היא חיללה את זיכרון הורינו האהובים. אנחנו נמשיך להיות מאוחדים ולתמוך אחד בשני עד להכרעת הדין, וגם לאחריה בהתמודדות עם מה שהרוצח עולל לנו".

גם האחות תמר מעוז נקטה בקו דומה במהלך דבריה. "דניאל, אותו גידלו הוריי בחום ואהבה - כבר לא חלק מאיתנו", תקפה. "אני מקווה שיירקב בכלא שנים ארוכות ושלא יטריד אותנו יותר".

תמר וגיא מעוז, היום

עורכת הדין טלי איזנברג ממרכז נגה, המייצגת את משפחת מעוז, אמרה בתום הדיון כי "ברמה המשפטית אנחנו מכירים בזכותו של נאשם להגן על עצמו ולמסור את גרסתו. אבל הגיע הזמן שהמערכת המשפטית תבחן דרך שבה לא יוטל רפש בנפגעי העבירה, שמתמודדים עם המציאות הקשה".  

עדות הנאשם: "הרוצח יצא מהאולם"

"אני לא רצחתי את הוריי. הרוצח יצא עכשיו מהאולם" - כך הכריז היום דניאל מעוז, הנאשם ברצח הוריו נח ונורית בביתם בירושלים באוגוסט האחרון, שעלה לראשונה על דוכן העדים בבית המשפט המחוזי בעיר. דניאל, שמסר למשטרה ארבע גרסאות שונות, טוען כי אחיו התאום ניר הוא זה שדקר את בני הזוג למוות. ניר עצמו עזב את אולם בית המשפט עם תחילת העדות.

בתחילת עדותו התייחס דניאל לבעיית ההימורים ממנה הוא סובל, שהובילה אותו לגירושים מאשתו לשעבר, ועל פי האישום הובילה אותו בסופו של דבר גם לפגוע באביו ואמו כדי לכסות את החובות אליהם נקלע. "הסיבה לגירושים זה התמכרותי להימורים. הבטחתי לאשתי לשעבר שאני לא אהמר ועמדתי במילתי במשך שנה וחצי, אבל היה לילה אחד שבו מעדתי וגרושתי בחרה לסיים את הנישואים", סיפר בפתח עדותו וציין כי בליל הרצח, חובותיו עמדו על סכום של כ-200 אלף שקלים.

כשנשאל אם זו הסיבה שהובילה אותו לרצוח את הוריו, הפנה מעוז אצבע מאשימה לעבר אחיו התאום. "אני לא רצחתי את הוריי. הרוצח יושב או שהוא כבר יצא מן האולם", אמר כשהוא מצביע לכיוונו של ניר. "זה מגוחך, המדינה הבינה את זה כבר מזמן, אבל המדינה והמשטרה לא הייתה בזמן, ויש כל מיני טעויות שנעשו במסגרת החקירה. אם החקירה הייתה מתארכת, היא הייתה מבררת את הפרטים מבלי שהיה צורך לעצור אותי".

"אם לא הייתי נשאר בשירותים, כנראה שלא הייתי פה"

דניאל סיפר כי היה עד לרגעי הרצח: "הייתי בשירותים, שמעתי רעש שבתחילה חשבתי שזה אבי ואז שמעתי את ניר בטון עצבני, לא שמעתי את תוכן השיחה. תוך שניות שמעתי את אבי צועק, צווח אני קופא על מקומי אני רוצה לזוז ולא מצליח. אחרי כמה שניות אני שומע את אבי אומר: 'נורית משטרה!'. אני שומע את אמי במין צעקה של בהלה, ואני שומע אותה צועקת "הוא רוצח אותי, הוא רצח אותי".

"אני מזהה את ניר ומזנק עליו ביבבה, 'מה עשית?'", סיפר מעוז. "אני עוד לא יודע מה מצב ההורים, אני יכול רק להניח. ניר הטיל אותי על הרצפה ובעט בי בצד שמאל, אני לא מצליח לנשום מהעוצמה, והוא פתח בשאלה של תדהמה 'מה אתה עושה פה? אם תפתח את הפה אתה הבא בתור".

דניאל הסביר מדוע לא סייע להוריו בזמן שהותקפו: "בדיעבד קשה לי עם זה שנשארתי בשירותים, אבל אני רוצה לומר שאם לא הייתי נשאר בשירותים כנראה שלא הייתי פה. אני וניר זה לא כוחות, ברור לי שמדובר באדם מיומן ומאומן ואני מניח שחמוש".

עוד הוסיף דניאל כי הוא חושש מאחיו. "אני מפחד מניר. ניר הוא רוצח אלים", אמר, "הוא אדם אלים וחמוש ואחרי מה שהוא עשה ברור לי שאם הוא ירגיש שהוא עם הגב לקיר הוא יפגע בעוד אנשים".