תקדים: שנת מאסר למארגני הימורים ברשת

לראשונה בתולדות המדינה, ירצו 3 מארגני הימורים באינטרנט שנת מאסר בפועל, כך קבע היום הרכב של שלושה שופטי בית המשפט העליון. בית המשפט קיבל את ערעור המדינה, לאחר שהשלושה נידונו לעונשי עבודות שירות בלבד על ידי בית המשפט המחוזי. בהחלטתם ציינו השופטים: "יש להשית בגין העבירות עונש מאסר בפועל לתקופה ממושכת"

שנת מאסר למארגני הימורים ברשת. ארכיון (רויטרס)

פסק דין תקדימי בעבירות ההימורים באינטרנט: בית המשפט העליון החמיר היום את עונשם של שלושה מארגני הימורים באינטרנט, וגזר עליהם שנת מאסר בפועל. בנוסף הורו השופטים על חילוט יותר מ-86 אלף שקלים מחשבונו של אחד הנאשמים.

הרכב של שלושת שופטי העליון בראשות השופטת עדנה ארבל, קיבל את ערעור המדינה במשפטם של עובד, דוד חכמון ואדיר כבירי. השלושה הורשעו בבית המשפט המחוזי בתל אביב על סמך הודאתם, בעבירות של ארגון הימורים והלבנת הון.

על פי כתב האישום המתוקן, השלושה הפעילו במשך כארבע שנים אתר הימורים באינטרנט וגרמו להסוואת מיקום האתר, באופן שיראה כאילו אינו פועל ממדינת ישראל. בתקופה זו הפיק האתר הכנסות בסך עשרות מיליוני שקלים מכספי הימורים.

"להרתיע עבריינים פוטנציאליים"

בית המשפט המחוזי הטיל על הנאשמים עונשי עבודות שירות בלבד, מתוך התחשבות בנסיבות האישיות שלהם ומכיוון שהודו במסגרת הסדר טיעון ולקחו אחריות על מעשיהם. המחלקה הכלכלית בפרקליטות המדינה ערערה על גזר הדין, ובית המשפט העליון קיבל את הערעור וקבע כי עבירות ההימורים באינטרנט הן עבירות חמורות, אשר ראוי לגזור בגינן עונש של מאסר בפועל לתקופה משמעותית.

בהחלטתם ציינו השופטים: "מדובר בפעם הראשונה בה מטווה בית משפט זה את מדיניות הענישה בעבירות הימורים מקוונים וכאמור, דעתנו היא כי ככלל יש להשית בגינן עונש מאסר בפועל לתקופה ממושכת, שיש בה כדי להרתיע את העבריין הספציפי כמו גם עבריינים פוטנציאליים". בנוסף הורו השופטים על חילוט 86,863 שקלים מקופת הגמל של חכמון עד סוף חודש יוני הקרוב.

 רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת