עכשיו זה סופי: ערעור קצב נדחה

בית המשפט העליון החליט לדחות את בקשת הנשיא לשעבר משה קצב לדון בתיקו מחדש. קצב ביקש להציג ראיות חדשות המוכיחות את חפותו וחזר והדגיש כי היחסים המדוברים נעשו בהסכמה. "המקרה לא נמנה עם המקרים החריגים המצדיקים קיום דיון נוסף", קבעה השופטת חיות. כך מוצו כל האפשרויות המשפטיות של קצב, וגזר דינו יישאר על כנו

הערעור נדחה. עכשיו זה סופי (חדשות 2)

7 שנים בפנים, עכשיו זה סופי: בית המשפט העליון החליט לדחות היום את בקשתו של הנשיא לשעבר משה קצב לקיים דיון נוסף בפני הרכב מורחב של בית המשפט. בכך מוצו כל האפשרויות המשפטיות שעוד נותרו לאנס המורשע, והוא יירצה את עונשו עד תום כפי שקבע בית המשפט המחוזי.

הנשיא לשעבר והאנס המורשע ביקש להציג בפני בית המשפט, באמצעות עורך דינו החדש יורם שפטל, ראיות חדשות שלטענת עורכי דינו עשויות לשנות את גזר דינו. קצב חזר והדגיש בעתירתו את הטענה כי "מעולם לא קיים כל מערכת יחסים מינית, בין בהסכמה ובין שלא בהסכמה עם המתלוננות".

שופטת העליון אסתר חיות דחתה את בקשת קצב והגיש כי פסק הדין המקורי הניתן פה אחד על ידי הרכב השופטים, יש בו משקל גם בדחייה הנוכחית. "המקרה אינו נמנה עם המקרים החריגים המצדיקים קיום דיון נוסף בפסק הדין", הדגישה השופטת חיות בפסיקתה.

"מן הטעמים המפורטים לעיל לא מצאתי כי יש להיענות לעתירה בגין איזה מן הטענות שהועלו", הוסיפה השופטת, "ולפיכך הבקשה לדיון נוסף וכן הבקשה להוספת ראיות - דינן להידחות וכך אני מורה".

עם החלטת בית המשפט העליון לדחות את הבקשה, מוצו למעשה האפשרויות המשפטיות של הנשיא לשעבר, שהורשע באונס ומרצה את מאסרו בבית הכלא "מעשיהו". פסק דינו וגזר דינו אם כן, יישארו על כנם.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת