ביהמ"ש העליון בארגנטינה קבע: רוצח דרק רוט ז"ל יוסגר לישראל

בית המשפט בארגנטינה הכריז על העבריין הנמלט משה בן איבגי כבר הסגרה, בגין שוד שביצע במהלך חופשה מהכלא. משרד המשפטים: "נקבל החלטה לאחר שנבחן את התנאים השונים להסגרה"

משה בן אבגי (חדשות 2)

בית המשפט העליון בארגנטינה הכריז אתמול על העבריין הנמלט משה בן איבגי, רוצח נהג המונית דרק רוט ז"ל, כבר הסגרה לישראל בגין עבירת שוד שביצע במהלך חופשה מהכלא בשנת 1998.בכך אושר פסק דינו של בית המשפט המחוזי במדינה.

בהחלטה זו דחה למעשה בית המשפט הארגנטינאי את ערעורה של מדינת ישראל על אי הכרזתו של בן איבגי כבר הסגרה בגין רצח דרק רוט ז"ל, כמו גם את ערעורו של בן איבגי עצמו על עצם הכרזתו כבר הסגרה לישראל.

בן איבגי הורשע, ביחד עם ארבל אלוני, ברצח של דרק רוט המנוח בשנת 1994. בשנת 1996 נדחה ערעורו לבית המשפט העליון, ונגזר עליו עונש מאסר של 16 שנה. בשנת 1998, במהלך חופשה מהכלא, ביצעו בן איבגי ואלוני שוד אלים. הם הועמדו לדין ונגזרו עליהם 5 שנות מאסר בפועל, במצטבר לעונש המאסר על הרצח.

בחודש מאי 2004 נמלט בן איבגי מישראל במהלך חופשה מהכלא, ונעצר בארגנטינה כמה חודשים לאחר מכן. לאחר מעצרו, הגישה ישראל בקשה להסגרתו בגין עבירות הרצח, השוד וההימלטות. בשנת 2007, בית המשפט המחוזי בארגנטינה הכריז על בן אבגי כבר הסגרה לישראל בגין עבירת השוד בלבד. זאת מאחר ועל פי הדין בארגנטינה לא ניתן להסגיר בגין הימלטות ממשמורת, ומאחר וגיל האחריות הפלילית שם הוא 16, בעוד שאת עבירת הרצח עבר בן איבגי בהיותו בן 14 וחצי.

בעקבות ההחלטה, ערערה המחלקה הבינלאומית, באמצעות עורך דינה בארגנטינה, והפרקליטות במדינה לבית המשפט העליון, על החלטת בית המשפט המחוזי שלא להסגירו בגין עבירת הרצח. בן איבגי ערער על עצם הכרזתו כבר הסגרה לישראל.

משרד המשפטים: "פרקליטות המדינה לומדת את פסק הדין ואת תנאי ההסגרה"

בשנת 2009, נמלט בן איבגי לפני מתן פסק הדין ע"י בית המשפט העליון בעניין ההסגרה. לימים נעצר שוב בגין עבירות אחרות שביצע על אדמת ארגנטינה. הוא הורשע בעבירות אלו ונגזר עליו עונש מאסר, עונש אשר הוא עתיד לסיים לרצות בסוף 2013.

הליכי ההסגרה חודשו לאחר מעצרו המחודש של בן איבגי והרשעתו בעבירות הפנים בארגנטינה. כאמור, אתמול, ביום 8.5.2012, החליט בית המשפט העליון בארגנטינה להותיר את פסק הדין של בית המשפט המחוזי על כנו ולהסגיר את בן איבגי על עבירת השוד.

ממשרד המשפטים נמסר כי "פרקליטות המדינה ועמיתיה בארגנטינה ובמשרד החוץ, לומדים את פסק הדין של בית המשפט העליון בארגנטינה ואת התנאים השונים להסגרה, וההחלטה תתקבל בהמשך הדרך ובהתחשב בכל הנתונים".

הווידאופדיה: רצח נהג המונית דרט רוט

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת