היועמ"ש למבקר: פרסם את דוח הרפז בלי קשר לחקירה

אחרי הפרסומים בסוף השבוע, מבהיר הערב היועץ המשפטי לממשלה כי עדיין לא הוחלט סופית אם לחקור פלילית את פרשת מסמך הרפז. "בדיקה זו תיערך בכובד ראש וביסודיות המתבקשת", פורסם בהודעה מטעמו. ויינשטיין הדגיש כי "התועלת הציבורית הרבה שתהיה בהשלמת עבודת הביקורת - עולה על פוטנציאל הפגיעה בחקירת משטרה עתידית"

היועץ המשפטי לממשלה יהודה ויינשטיין מבהיר הערב כי בניגוד לפרסומים בימים האחרונים, לפיהם החקירה הפלילית בפרשת הרפז מוצתה, הדיונים במשרדו בנושא זה נמשכים. "בדיקה זו תיערך בכובד ראש וביסודיות המתבקשת", מבהיר הערב המבקר בהודעה שפורסמה לעיתונות.

מאידך, מדגיש היועמ"ש כי אין קשר בין החקירה הפלילית לבין דוח מבקר המדינה בפרשה, וכי אין מניעה כי משרד המבקר ישלים את בדיקת הפרשה ויציג בפני הציבור את ממצאיו בדו"ח מאת המבקר. "היועץ סבור כי יש חיוניות רבה בסיום בדיקת המבקר ובגיבוש ממצאיה הסופיים, וזאת לאור הערך הציבורי הרב שבפרישת תמונת הפרשה כולה בפני הציבור", הובהר בהודעת המבקר.

ויינשטיין הוסיף וכתב עוד כי "התועלת הציבורית הרבה שתהיה בהשלמת עבודת הביקורת עולה על פוטנציאל הפגיעה בחקירת משטרה עתידית כתוצאה ממסירת חומר נוסף למבוקרים".

הבוקר פורסם כי במערכת המשפט ובמשטרה מתקשים להבין את המלצת מבקר המדינה לחדש את החקירה הפלילית בעקבות מידע חדש שלטענתו מסר בועז הרפז. במכתב ששיגר בשבוע שעבר המבקר מיכה לינדנשטראוס ליועץ המשפטי לממשלה, הוא המליץ לחדש את החקירה הפלילית בעקבות המידע.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת